Malo je falilo da se iznenadi domaćin: Srbija za gol slabija od Poljske na startu prvenstva Evrope!

HRABRA BORBA ORLOVA

Velika šteta za naše momke koji su pružili sjajnu partiju i propustili šansu da zabeleže pobedu na startu takmičenja
Objavljeno: 22:16h
Izabranici Dejana Perića su poklekli u samom finišu prvog kola prvenstva Evrope za rukometaše u Poljskoj
te su od domaćina doživeli poraz rezultatom 29:28. Rukomet (ni)je domaćinski sport: Koju od dve teze će Srbi potvrditi na startu EP? (VIDEO) (GIF)
Naša selekcija, koja je bila autsajder u ovom duelu, uspela je da od samog početka , te je u jednom momentu imala i tri gola prednosti 60 minuta bilo izjednačeno. Pred oko 15.000 navijača u Poljskoj, pružen je sjajan otpor jakom domaćinu
Srbi su dobili prvo poluvreme sa 15:14 što su umeli.
Drugi deo igre počeo je bolje po Poljake jer su uspeli da dođu do 21:19
Naši su malo popustili, ali su ipak uspeli da vrate Pri rezultatu 27:27, Nikčević je očigledno bio fauliran pred golom protivnika što nije bio jedini slučaj na utakmici. Domaćin je imao gol prednosti na šest minuta do kraja, kada je Dašek imao "jedan na jedan" sa Stanićem
Na minut do kraja, pri rezultatu 29:28 za Poljsku, Nikčević je imao priliku Zmal zaustavio njegov pokušaj. Do kraja je domaćima što su i učinili.
G - golovi, S - šutevi na gol
Narednu utakmicu Srbija će igrati u nedelju od 18.15 protiv selekcije Francuske.