Prvi poraz hokejaša Srbije na SP! Holandija je ipak za klasu iznad! (FOTO)
Detalj sa meča protiv Belgije, Foto: Savez hokeja na ledu / Facebook

HOKEJ, SP

U petak je na programu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20.00.

Hokejaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije Grupe A, pošto je izgubila od Holandije sa 5:0.

Selekcija Srbije prethodno je bila bolja od Belgije (4:1) i Kine (3:1), ali nije mogla da iznenadi domaćina šampionata.

Holandjani su poveli u petom minutu golom Tisa van Soesta, da bi sredinom trećine isti igrač povisio na 2:0. Isti odnos snaga vidjen je i u drugoj deonici, u kojoj su mrežu Srbije pogadjali Van Den Huvel i Vogelar, a Holandjani su tačku na utakmicu golom Van Oršota pet minuta pre kraja. U petak je na programu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20.00.