BRAVO, BRAVO, BRAVO! Milica Nikolić donela Srbiji medalju koju smo čekali 15 godina! (VIDEO)

ZA PONOS NACIJE

A, to joj nije prva medalja ove godine...

Na Evropskom prvenstvu u džudou koje je počelo ove srede u Tel Avivu, mlada Srpkinja Milica Nikolić je osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 48 kilograma.

Milica je u borbi za treće mesto pobedila Belgijanku An-Sofi Žura.

Srbija je na medalju čekala više od 15 godina, a Milica je odličan niz rezultata na međunarodnoj sceni nastavila i potvrdila da je u samoj eliti evropskog džudoa.

Srbiju na Evropskom prvenstvu predstavlja šestoro takmičara. Pored Milice, boje naše zemlje braniće i Jovana Rogić, Nemanja Majdov, Aleksandar Kukolj, Bojan Došen i Žarko Ćulum.

Inače, ona je 2015 osvojila evropsku titulu za mlade džudistkinje do 23 godine, takođe, godinu dana kasnije, u Zagrebu je uzela zlato na Gran priju, dve godine kasnije srebro.

Takođe, osvajala je još mnoga odličja, poput bronze na Grend slemu u Parizu 2017 i srebra u Bakuu iste godine. Osvojila je bronzu i na Grend slemu u Dizeldorfu ove godine, ali i srebro na Gran priju u Tbilisiju nešto kasnije, pre nego što je došla do ove veoma važne bronze na Evropskom prvenstvu.

BONUS VIDEO: Fanovi dočekali Novaka u Barseloni