ZA ISTORIJU! Amerikanka osvojila Kristalni globus!
Mihaela Šifrin, Foto: AP

svaka čast

Šifrin je postala tek druga američka skijašica, posle Lindzi Von, koja je više puta trijumfovala u Svetskom kupu

Mikaela Šifrin odbranila je titulu u Svetskom kupu, pet trka pre kraja, pošto je u trci veleslaloma u Ofteršvangu zauzela treće mesto.

Američka skijašica sada ima 1.573 boda u generalnom plasmanu, dok Vendi Holdener iz Švajcarske na drugom mestu ima nedostisnižnih 603 boda manje.

Švajcarkinji je bila potrebna pobeda ili drugo mesto u Ofteršvangu kako bi zadržala i matematičke šanse za osvajanje titule, ali je trku završila na 14. mestu.

Šifrin je postala tek druga američka skijašica, posle Lindzi Von, koja je više puta trijumfovala u Svetskom kupu. Von je četiri puta osvajala Kristalni globus. Norvežanka Ragnhild Movinkel pobedila je u Ofteršvangu s vremenom dva minuta, 34 sekunde i 80 stotinki, Nemica Viktorija Rebensburg bila je druga, a Šifrin treća sa 0,74 sekundi zaostatka za pobednicom.

BONUS VIDEO: Delije bakljadom i vatrometom obeležile 73. rođendan Crvene zvezde