ISTORIJA! Srbija se prvi put takmičila u ekipnom tekvondou, i odmah je osvojila zlato! (FOTO)

UNIVERZIJADA, 2017

Srpski tekvondo osvojio je jos jednu medalju na Univerzitetskim igrama u dalekom Kineskom Tajlehu.

Posle zlata Tijane Bogdanović, uzeto je i zlato u ekipnoj konkurenciji, a u finalu je savladana Poljska sa ubedljivih 34:5.

Srbija je prvi put u istoriji na jednom zvaničnom takmičenju imala predstavnike u ekipnom tekvondou (tri puta tri plus jedna rezerva) i već na debiju osvojila zlatnu medalju.

Novo odličje stiglo je pod vođstvom trofejnog trenera Dragana Galeta Jovića, a osvojile su ga Tijana Bogdanović, Ana Bajić, Iris Jović Vujaković i Aleksandra Radojković.

Inače, što se atletike na Univerzijadi tiče, Amela Terzić se plasirala u finale trke na 1500 metara.

BONUS VIDEO: Vladan Milojević najavljuje derbi