IMA LI KO JAČI?! Delfini podavili Kengure za polufinale Svetskog prvenstva! (FOTO)

Svetsko prvenstvo u vaterpolu

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti u "lajv blogu" za Espreso.co.rs

Objavljeno: 17:30h

Sigurnom igrom vaterpolisti Srbije savladali su Australiju u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti rezultatom 15:5.

Naši momci dominirali su od prvog minuta i odmah stavili do znanja Australijancima da nemaju šta da traže u ovoj utakmici.

Već na startu odlepili su se na 5:1 i samo su povećavali svoju prednost do kraja utakmice.

Australija je uspela da se približi na 5:3 sredinom druge četvrtine i to je najviše što su uspeli da urade protiv veoma raspoloženih "delfina".

Najzapaženiji pojedinci u našim redovima bili su Filip Filipović sa tri gola, po dva su postigli Ćuk, Mitrović Prlainović i Pijetlović, a po jedan Aleksić, Rašović Jakšić i Sava Ranđelović.

U polufinalu reprezentaciju Srbije očekuje pobednik meča Hrvatska-Italija.

Srbija-Australija 15:5 (4:1, 4:2, 4:2, 3:0)

Srbija: G. Pijetlović, Mandić, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Ubović, Aleksić, Jakšić. Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

Australija: Slejd, Pat, Ford, Kejs, Pauer, Edvards, Gilkrajst, Janger, Ford, Fenon, Holis, Bruks, Hrizantos.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti u "lajv blogu" za Espreso.co.rs.

17:21 - Viktor Rašović pogađa za 15:5.

17:11 - Filip Filipović pogađa treći put danas za 14:5.

17:10 - Nikola Jakšić povećava na 13:5.

17:09 - Promena na našem golu umesto Mitrovića ulazi Gojko Pijetlović.

17:06 - Duško Pjetlović daje gol iz kontra napada rezultat je 12:5.

17:03 - Džo Kejs smanjuje na 11:5.

17:01 - Kakav pogodak Aleksića, šut sa distance i golman Australije je nemoćan. Srbija-Australija 11:4.

16:58 - Drugi pogodak za Miloša Ćuka danas, naši vode 10:4.

16:57 - Aron Janger koristi igrača više i smanjuje na 9:4.

16:54 - Andrija Prlainović pogađa za 9:3.

16:53 - Australija je imala prvi napad u drugom poluvremenu, ali Mitrović je sjajno odbranio.

16:47 - Kraj prvog poluvremena Srbija-Australija 8:3.

16:46 - Sava Ranđelović postiže pogodak za 8:3, naši vaterpolisti postavljaju stvari na svoje mesto.

16:44 - Stefan Mitrović pogađa za 7:3.

16:43 - Andrija Prlainović pogađa prvi put na ovoj utakmici, a sedmi put na prvenstvu, Srbija-Australija 6:3.

16:37 - Gol Edvardsa Australijanci smanjuju na 5:3.

16:36 - Australija daje znake života, Nejtan Pauer pogađa za 5:2.

16:34 - Pijetlović pogađa za 5:1, Australijanci su nemoćni.

Na tribinama bazena u Budimpešti predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Maljković i generalni sekretar Đorđe Višacki.

16:31 - Drugo isključenje za Jakšića, ali naši su se ponovo odbranili, kraj prve četvrtine 4:1.

16:30 - Stefan Mitrović koristi igrača više, naši delfini igraju fenomenalno i vode sa 4:1.

16:29 - Prvo isključenje Jakšića, ali naši su sjajni u odbrani i presekli su pas Australijanaca.

16:26 - Ubović je izvukao isključenje sjajnim postavljanjem na sidru, a Filip Filipović je pogodio za 3:1.

16:22 - Gilkrajst pogađa sa distance za 2:1, Australijanci pokazuju da se neće tako lako predati.

16:20 - Filip Filipović iz peterca pogađa za 2:0.

16:18 - Miloš Ćuk pogađa za 1:0.

16:15 - Utakmica je počela, prvi napad imaće Srbija.