Nova medalja za Srbiju na EP za kajakaše!

žetva!

Ovo je treća medalju za našu zemlju na EP

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Plovdivu u disciplini K2 200 metara.

Dragosavljević je ostvario vreme od 33,947 sekunde.

Prvo mesto osvojio je Britanac Lijam Het (33.380), dok je srebro pripalo Mađaru Benceu Horvatu (33.455).

Ovo je treća medalju za našu zemlju na EP. U subotu su Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebro na 1.000 metara, dok su u nedelju ujutru Dejan pajić i Ervin Holpert bili drugi u disciplini K2 500 metara. Nikolina Mijušković osvojila je šesto mesto u finalu trke C1 200 metara. Ona je ovu stazu prešla za 48,792 sekunde. Zlato je pripalo Ruskinji Olesiji Romasenko (45.804), srebro Mađarici Kinčo Takač (46.416), a bronza Beloruskinji Aleni Nazdrovoj (47.080).