troskok
Ivana Španović najbolja u Srbiji!
Nema joj ravne u domaćim okvirima
Ivana Španović je šampionka Srbije u troskoku.
Ivana Španović nastavila je dominaciju na domaćoj sceni, pošto je na Prvenstvu Srbije u Kraljevu odbranila titulu šampionke u troskoku. Najbolja srpska atletičarka svih vremena do pobede je došla u poslednjoj seriji, kada je pod pritiskom uspela da skoči 14.08 metara i tako pretekne Aleksandriju Mitrović.
Za Ivanu je ovo bila treća titula prvakinje Srbije u troskoku, a ukupno 15. državno zlato u karijeri.
Španovićeva je od druge serije bila na čelu takmičenja, kada je ostvarila rezultat od 13.59 metara, ali je Aleksandrija Mitrović u poslednjoj seriji uspela da odgovori skokom od 13.73 metra i nakratko preuzme prvo mesto.
Ipak, članica Vojvodine pokazala je šampionski karakter, stegla zube u poslednjem pokušaju i prvi put na takmičenju prebacila granicu od 14 metara, što joj je bilo dovoljno za novi trijumf.
Prošle godine Ivana je prvi put osvojila titulu šampionke Srbije na otvorenom u troskoku, dok je ove sezone kompletirala zbirku, pošto je slavila i u dvorani i na otvorenom.
Srebrna medalja pripala je Aleksandriji Mitrović iz AK Novi Beograd, dok je bronzu osvojila Natalija Dragojević iz OAK Beograd sa skokom od 13.20 metara.
Dobre rezultate ostvarile su i članice Top Džampa. Teodora Boberić zauzela je četvrto mesto sa 13.18 metara, dok je Stela Ćuk bila peta sa rezultatom 13.14 metara.
Posebnu pažnju ljubitelja atletike privući će Evropsko prvenstvo u Birmingemu, koje počinje za 16 dana, a na kojem će Srbiju predstavljati upravo Ivana Španović i Aleksandrija Mitrović.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





