GROBARI U TOTALNOM ŠOKU: Partizan ostaje bez titule?
Grobari, Foto: Starsport

iznenađenje

Crno-beli u neverici

Objavljeno: 23:08h

Odbojkaši Partizana propustili su veliku šansu da se plasiraju u finale plej-ofa Superlige Srbije.

Crno-beli su u drugom meču polufinala na svom terenu posle preokreta poraženi od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 3:2 (25:21, 16:25, 20:25, 25:19, 15:17).

Rezultat u seriji sada je 1:1, a putnika u finale odrediće majstorica u Kragujevcu.

Odbojkaši Radničkog iz Kragujevca
Odbojkaši Radničkog iz Kragujevcafoto: FOTO: OK Radnički Kragujevac

Parni valjak je posle velike borbe osvojio prvi set rezultatom 25:21 i mnogima se činio da je tako i slomio otpor rivala u ovoj seriji.

Ipak, dogodilo se potpuno suprotno.

Gosti iz Kragujevca podigli su nivo igre i u naredna dva seta su dominirali.

Prvo su osvojili drugi set rezultatom 25:16, a onda su do prednosti od 2:1 došli osvajanjem trećeg seta rezultatom 25:20.

Uspeo je Partizan da se konsoliduje i odigra dobar četvrti set, koji je rešio u svoju korist rezultatom 25:19.

To nam je donelo pravu dramu i peti set. Partizan je uspeo da povede rezultatom 7:4, ali se gosti nisu predavali i Radnički je ubrzo poravnao na 10:10.

Radnički je propustio prve dve meč lopte, ali nije i treću, pa je rezultatom 17:15 osvojio odlučujući peti set i vratio seriju u Kragujevac.

Podsetimo, Partizan brani titulu od prošle sezone, a u finale je plasman već obezbedila Crvena zvezda koja je rezultatom 2:0 savladala ekipu Karađorđa iz Topole.