DELIJE SLAVE: Zvezda RAZBILA Partizan, crno-bele će ovo dugo boleti!
Delije, Foto: Starsport©

večiti rivali

Može se reći i očekivano

Delije imaju razloga za slavlje.

Vaterpolisti Crvene zvezde ubedljivo su savladali Partizan rezultatom 14:9 u okviru 8. kola Superlige Srbije za plasman od prvog do šestog mesta.

Ovaj duel je odigran ranije od ostalih zbog obaveza koje crveno-beli imaju u četvrtfinalu Evrokupa protiv Juga u Dubrovniku 9. aprila.

Zvezda je bila veliki favorit uoči duela i to je opravdala sjajnom igrom u bazenu.

Vaterpolisti Crvene zvezde
Vaterpolisti Crvene zvezdefoto: FOTO: VK Crvena zvezda

Partizan je parirao samo u prvoj četvrtini u kojoj je stalno vodio i na kraju je osvojio rezultatom 5:4.

Ipak, u naredne dve četvrtine apsolutna dominacija Zvezde koja je u tom periodu postigla osam, a primila samo dva gola.

U poslednjem periodu crveno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju i stigli do važne pobede.

Najefikasniji u Zvezdi su bili Gavril Subotić i Dušan Vasić sa po četiri gola, dok je u Partizanu bolji od ostalih bio supertalentovani Luka Gladović sa tri pogotka.

Crveno-beli su ostali na poziciji dva i imaju 20 bodova, dok su crno-beli peti sa svega četiri boda.