BOLAN PORAZ SRBIJE! Crnogorke lucidnim potezom overile prvo mesto u kvalifikacijama
Srbija - Crna Gora, Foto: Starsport©

kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Velika šteta

Objavljeno: 19:53h

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je poražena od selekcije Crne Gore rezultatom 31:30 u okviru 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bio je ovo izuzetno dramatičan meč, a utisak je da naše devojke nisu iskoristile svoje šanse.

Presudio je sjajan potez Grbićeve na minut do kraja, dok izabranice Uroša Bregara nisu imale rešenje u narednom napadu koji im je mogao doneti remi.

Srpkinje su i dalje na drugoj poziciji koja vodi u drugu fazu kvalifikacija( sa tri boda), dok je Crna Gora vodeća u grupi sa 6.

Detalj sa meča Srbija - Crna Gora
Detalj sa meča Srbija - Crna Gorafoto: Starsport©

Na kraju krajeva Srpkinjama se ne može ništa zameriti jer su se borile do samog kraja sa favorizovanim rivalkama.

Imale su Crnogorke u prvom poluvremenu čak pet golova prednosti, a posle 30 minuta igre je bilo 16:12.

Nisu se predavale Srpkinje, igrale su hrabro i srčano, nadoknadile zaostatak, ali na kraju im je pobeda izmakla za malo.

Matea Pletikosić je predvodila pobednički tim sa devet golova, Itana Grbić i Anastasija Marsenić su dodale po pet, Jelena Despotović i Tatjana Brnović sa po četiri gola.

Kod Srbije, Anđela Janjušević je postigla osam, Jovana Jovović sedam, Sanja Radosavljević pet golova.