SRBIJA OSVOJILA ŠESTO MESTO U DOHI: "Delfini" se oprostili porazom od Grčke
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

SVETSKO PRVENSTVO

Olimpijski vicešampion slavio protiv dvostrukog uzastopnog olimpijskog prvaka

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Grčke sa 15:11 i tako je zauzela šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Izabranici Uroša Stevanovića poveli su golom Nemanje Ubovića, ali su "heleni" preokrenuli i prvu četvrtinu dobili sa 5:2.

Uroš Stevanović
Uroš Stevanovićfoto: Goran Mehkek / imago stock&people / Profimedia

Olimpijski vicešampion je protiv dvostrukog uzastopnog olimpijskog prvaka došao do 8:4, ali je Dušan Mandić smanjio prednost na poluvremenu.

Treća deonica pripala je "delfinima" koji su pogocima Dušana Mandića i Radomira Drašovića smanjili na 10:9 pred poslednju četvrtinu.

Dušan Mandić
Dušan Mandićfoto: Luka Stanzl / Pixel Media / Profimedia

Naš nacionalni tim propustio je dva napada i stigla je kazna u vidu Vlahopulosa i Nikolaidisa za 12:9.

Grčka je do kraja utakmice sačuvala prednost i došla do pete pozicije na planetarnoj smotri odigranoj u glavnom gradu Katara.