OVO NEMA NIGDE! Srbija sa peterca "sahranila" samu sebe! Hrvati u polufinalu, Delfini se vraćaju kući!
Vaterpolisti Srbije, Foto: Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

dvoboj

Objavljeno: 15:23h
Završeno
17:56h

Vodila je naša selekcija sve do početka drugog dela meča kada je pala, a Hrvati uspeli da strpljivom igrom dođu do prednosti od dva gola krajem četvrte deonice. Imali su naši vaterpolisti i dva peterca, koja su nažalost promašili i tako trasirali sami sebi put ka porazu.

Naši repreztentativci su, ako je za utehu, izborili plasman na Olimpijske igre u Parizu, međutim, utisak je da su mogli i do medalje...

Četvrta četvrtina:

Kraj meča!

Peterac za Hrvate nakon VAR-a i gol za 15:12... Mandić je dobio i crveni karton "pride".

Dušan Mandić
Dušan Mandićfoto: Starsport©

Minut do kraja Hrvatska je pred pobedom...

Promašuju naši vaterpolisiti iz svih situacija, što Hrvati kažnjavaju i vode na dva i po minuta do kraja - 14:12.

Kakva drama, pa ovo je neverovatno! Dva promašena peterca našeg tima i Hrvate vode 13:12!

Novi gol Rašovića za spas i 12:12! Poslednja četiri minuta meča!

I ponovo Hrvati pogađaju, vode sa 12:11 na šest minuta do kraja duela.

Konačno gol! Rašović iz daljine za 11:11!

17:44h

Treća četvrtina:

Ponovo nismo realizovali igrača više, a Hrvati sa prednošću od 11:10 odlaze na kratak odmor.

I konačno.... Vico postiže prvi gol za naš tim u nastavku - 10:10!

Nemanja Vico
Nemanja Vicofoto: EPA-EFE/ Sandor Ujvari

Ponovo ne postižemo gol sa igračem više, a kasnije i sa pet metara! Neverovatno... Dva minuta do kraja treće deonice.

Hrvati probijaju led i vode sa 10:9.

Tajm-aut taže Hrvati! I dalje bez gola na tri minuta do kraja treće deonice.

Bez gola u uvodna tri minuta, velika borba na obe strane - 9:9!

17:18h

Druga četvrtina:

Mandić sa petreca i Srbija ponovo vodi - 9:8, ali Hrvati uzvraćaju za 9:9! Kraj prvog dela meča!

Minut do kraja prvog poluvremena i gol Ubovića za prednost Srbije od 8:7!

Uspevaju Hrvati da smanje na 7:6.

Nikola Jakšić
Nikola Jakšićfoto: Starsport

Nova bomba Jakšića! Srbija vodi 7:5 na nešto više od tri minuta do kraja prvog dela.

Sredina druge deonice i bomba Jakšića za 6:5! Odlična igra našeg tima!

Povela je Srbija golom Rašovića, a Lončar poravnao na 5:5!

17:02h

Prva Četvrtina:

Kraj prve deonice golom Rašovića za 4:4!

Vraća se Srbija! Uspevaju naši vaterpolisti da u finišu dođu do 3:3!

Sredina prve četvrtine, Srbija kuburi u napadu. Hrvati to koriste i vode sa 3:1 golom Karova.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Nikola Jakšić

Nažalost Hrvati ponovo vode, ovoga puta iz peterca - 2:1. Treći minut prve deonice.

Uspeli su naši da već u narednom napadu dođu do igrača više i golom Mandića dođemo do 1:1.

Hrvati dolaze do prednosti odmah u prvom minutu meča - 1:0.

Srbija je u belim kapicama, Hrvatska u tamnim i imaju prvi napad.

Izmena: 17:19h
16:31h

Vaterpolisti Srbije od 17 časova igraju pravi klasik protiv Hrvatske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

Obe reprezentacija u Dohu su stigle sa ciljem da izbore novi plasman na Olimpijske igre, što su i učinile dolaskom među osam najboljih timova na planeti.