SRBIJA OSTALA BEZ ČETVRTFINALA! Izabranice Uroša Bregara ispustile tri gola prednosti iz prvog poluvremena
Detalj sa utakmice Srbije i Poljske, Foto: EPA/Bo Amstrup

SVETSKO PRVENSTVO

Poljakinje pobedile u prvom kolu druge faze

Objavljeno: 18:53h
Veljko Petrović

Rukometašice Srbije i teoretski je ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva pošto su za tako nešto bile potrebne tri pobede.

Poljakinje su pobedile u prvom kolu druge faze sa 22:21, a naš nacionalni tim prosuo je sve odlično odrađeno u prvom poluvremenu.

Detalj sa utakmice Srbije i Poljske
Detalj sa utakmice Srbije i Poljskefoto: EPA/Bo Amstrup

Izabranice Uroša Bregara ispustile su 13:10 iz prvih 30 minuta igre, a na 15 minuta pred kraj protivnice su došle do izjednačenja serijom 5:2.

Igralo se gol za gol, a na pet minuta do kraja možda se dogodio i ključni momenat kada je Jovana Jovović isključena.

Uroš Bregar na utakmici Srbije i Poljske
Uroš Bregar na utakmici Srbije i Poljskefoto: EPA/Bo Amstrup

Poljska je potom došla do plus dva, a Anđela Janjušević smanjila je iz sedmerca za konačan rezultat i poraz.

Najefikasnija kod Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, jedan manje dodala je Marija Laništanin, a četiri pogotka upisala je Emilija Lazić.

Na drugoj strani istakle su se Karolina Kočanijak sa šest, odnosno Monika Kobilska i Magda Balzam sa po četiri pogotka.

Naš nacionalni tim naredni meč igra u subotu od 18 časova protiv Nemačke od 18 časova.