BRUTALNA PARTIJA SRPSKIH RUKOMETAŠICA: Bugarke PONIŽENE kao niko na startu kvalifikacija!
Uroš Bregar, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Ubedljiva pobeda srpskih rukometašica

Objavljeno: 19:53h

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je počela kvalfikacije za Evropsko prvenstvo ubedljivom pobedom nad selekcijom Bugarske rezultatom 40:16.

Srpkinje su krenule svim snagama po pobedu, a u kom pravcu će krenuti meč videlo se posle nekoliko minuta igre.

Naše reprezentativke su rano stekle veliku prednost i do kraja prvog dela igre su samo uvećavale razliku.

Bile su diciplinovane i u napadu i odbrani, pa je posle 30 minuta igre bilo neverovatnih 15 razlike - 23:8.

U nastavku je selektor Uroš Bregar isprobao raspoložive snage, a prednost je rasla do 25 poena prednosti.

Najefikasnija u redovima Srpkinja bila je Sanja Radosavljević sa osam golova, Dunja Radević i Anđela Janjušević su dale po četiri.

Kod Bugarki se istakla Kristina Milanova sa šest pogodaka.

Pored Bugarske, u grupi sa Srbijom su još i selekcije Turske i Crne Gore.