DOMINANTNO: Srbija UBEDLJIVO porazila Čehe za plasman u četvrtfinale!
Slavlje odbojkaša Srbije, Foto: Roberto Bartomeoli/IPA Sport / i / PA Images / Profimedia

bravo!

Odbojkaši Srbije opravdali ulogu favorita u Bariju

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Italiji.

"Orlovi" su u osmini finala u Bariju savladali Ćešku maksimalnim rezultatom 3:0 (25:21, 25:24, 25:21).

Izabranici Igora Kolakovića u borbi za plasman u polufinale igraće protiv pobednika duela između Poljske i Belgije.

Srbija je opravdala ulogu favorita i zasluženo se plasirala u četvrtfinale.

U prvom setu naš tim je od početka do kraja bio u prednosti i bez većih problema je osvojio ovaj deo igre rezultatom 25:21.

Drugi set bio je daleko, daleko teži. Česi su do sredine seta bili u prednosti, a potom je usledio preokret "Orlova" koji su se odlepili na 19:16.

Ipak, Češka se nije predavala i očas posla je izjednačila na 21:21. Potom se igrao poen za poen, da bi pri rezultatu 25:24 posle spektakulatnog poena Srbija iskoristila drugi set loptu i povela sa 2:0.

Treći set je bio preslikani prvi set. Maltene od samog starta smo bili u prednosti, a na nešto osetniju razliku odlepili smo se sredinom ovog dela igre. Česi ovog puta nisu uspeli da se vrate u meč, pa je Srbija osvojila treći set rezultatom 25:21 i otišla u četvrtfinale.