SP U ATLETICI: Duplantis NEPRIKOSNOVEN, Filipinac srebrni!
Armand Duplantis, Foto: Ferenc ISZA / AFP / Profimedia

NAJBOLJI

Armand Duplantis je još jednom pomeo svu svoju konkurenciju.

Švedski atletičar Armand Duplantis osvojio je večeras zlatnu medalju u skoku s motkom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Duplantis je zlato osvojeno prošle godine u Judžinu odbranio sa preskočenih 6,10 metara i nije ugrozio sopstveni svetski rekord od 6,22 metra.

Srebro je pripalo Ernestu Džonu Obeni sa Filipina, koji je preskočio šest metara, a bronzu su podelili Australijanac Kertis Maršal i Amerikanac Kristofer Nilsen (5,95 metara).

Zlato je u ženskom bacanju kugle odbranila američka takmičarka Čejz Ili.

Ona je u finalu slavila hicem od 20,43 metra, srebro je osvojila Kanađanka Sara Miton (20,08 metara), a Gon Lijao iz Kine je došla do bronze (19,69).

U trci na 800 metara za muškarce slavio je Kanađanin Marko Arop vremenom od 1:44,24 minuta.

Srebro je osvojio kenijski atletičar Emanuel Vanjonji (1:44,53), a Britanac Ben Petison je stigao do bronze u ovoj trci (1:44,83).

Posle pobede na 1.500 metara Kenijka Fejt Kipjegon je pobedila i u trci na 5.000 metara.

Ona je trku završila za 14:53,88 minuta, a iza nje je ostala Holanđanka Sifan Hasan (14:54,11).

Bronzu je osvojila još jedna takmičarka iz Kenije, Beatris Čebet (14:54,33).