Na dan Derbija Zvezda slavi rođendan! U to ime sećamo se najvećih trofeja koje su osvojili crveno-beli! (VIDEO)

Na dan derbija

Za pristalice crveno-belih nije mogao bolje da se poklopi datum od ovog današnjeg
Objavljeno: 10:20h

5. Vaterpolisti - 1. juna 2013. godine u Beogradu postali su prvaci Evrope pobedom u finalu Lige šampiona protiv dubrovačkog Juga rezultatom 8:7. Crveno-beli su napravili podvig, koji je malo ko mogao da očekuje, jer im je to bio prvi nastup u najelitnijem klupskom takmičenju u istoriji kluba

Predvođeni Dejanom Savićem kao prvim trenerom, reprezentativcima i svetskim asovima kao što su Andrija Prlainović, Duško Pijetlović, Denis Šefik i Nikola Rađen, pred domaćom publikom do trofeja došli golom Marka Avramovića. 6. Karatisti - 4.12.2013. godine Zvezda je osvojila titulu Svetskog šampiona trijumfom na prvenstvu u Pragu. Do titule svetskog šampiona, karatisti su došli pobedom nad Turkmenistanom u finalu, a prethodno su u polufinalu pobedili selekciju Rumunije. Titulu svetskih šampiona poneli su Mihаjlo Berić, Nikolа Rаkić, Miodrаg Lаzović i Stefаn Jаmаndilović, zajedno sa trenerom Igorom Gajićem. U pojedinačnoj konkurenciji, Lazović se okitio zlatom, dok je Berić osvojio bronzanu medalju