PRESUDILA FURIOZNA TREĆA ČETVRTINA: Srbija u Podgorici potopila Crnu Goru!
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Krsto Vulović / Vaterpolo savez Crne Gore

drugi trijumf na takmičenju

Naredni susret tim Uroša Stevanovića igra protiv Španije u nedelju od 19.30 časova

Objavljeno: 21:27h

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je veliku pobedu na kvalifikacionom turniru za Svetski kup koji se igra u Podgorici, pošto je savladana ekipa Crne Gore 11:9.

Tim Uroša Stevanovića je tako ostvario drugi trijumf na ovom takmičenju.

Posle dve egal četvrtine u prvom poluvremenu koje su završene rezultatima 2:2 i 3:3, do preloma situacije došlo je u trećoj koju su naši momci odigrali zaista furiozno.

Čak pet golova postigli su Delfini za osam minuta i pobegli na tri razlike, pošto su ovaj period rešili u svoju korist sa 5:2, da bi posle toga Crnogorci u završnom kvartalu samo uspeli da ublaže poraz.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

Srbiju su do pobede vodili Marko Radulović sa tri i Vuk Milojević i Nemanja Ubović sa po dva gola. U selekciji Crne Gore najefikasniji su bili sa po dva gola Uroš Čučković, Đuro Radović i Aleksa Ukropina.

Srbija narednu utakmicu igra protiv Španije u nedelju od 19.30 časova, a posle toga ostaje susret sa Gruzijom.

Prve tri reprezentacije iz grupe obezbediće plasman na završni turnir koji je na programu od 30. juna do 2. jula u Los Anđelesu.