POZNATO KOLIKO ĆE DRŽAVA SRBIJA ISPLATITI NOVCA ODBOJKAŠICAMA: Svetske šampionke bogato nagrađene (FOTO)
Slavlje odbojkašica Srbije sa peharom, Foto: EPA/Sander Koning

ZASLUŽENO

Tijana Bošković i saigračice pod komandom selektora Danijelea Santarelija do odbrane titule došle su sa svih 12 pobeda

Vlada Srbije na današnjoj sedinici donela je rešenja o dodeli novčanih nagrada, u visini od po 30.000 evra, u dinarskoj protivvrednosti, glavnom treneru i članicama ženske odbojkaške reprezentacije Srbije, za osvojenu zlatnu medalju na Svetskom prvenetvu.

Podsetimo, kapiten Tijana Bošković i saigračice danas su bile na prijemu kod predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića.

Odbojkašice Srbije
Odbojkašice Srbijefoto: EPA/Sander Koning

Odbojkašice Srbije odbranile su u subotu u holandskom Apeldornu titulu prvaka sveta, osvojenu pre četiri godine u Japanu, trijumfom nad Brazilom sa 3:0 u setovima.

- Novčane nagrade dodeljene su u cilju afirmacije sporta i pripremu sportista za postizanje još boljih rezultata koji će doprineti afirmaciji Srbije - navodi se u saopštenju Vlade Srbije.

Slavlje posle jednog od poena protiv Brazila
Slavlje posle jednog od poena protiv Brazilafoto: EPA/Sander Koning

Reprezentacija Srbije do titule je došla sa svih 12 pobeda, a pred izabranicama selektora Danijelea Santarelija redom su padale Kanada (3:0), Bugarska (3:2), Nemačka (3:0), Kazahstan (3:0), SAD (3:0), Poljska (3:0), Dominikanska Republika (3:0), Tajland (3:0) i Turska (3:0), a zatim u nokaut fazi Poljska (3:2), SAD (3:1) i Brazil (3:0).

Srpkinje su na čitavom turniru osvojile 36, a izgubile svega pet setova. Kapiten ekipeTijana Bošković proglašena je za najkorisniju igračicu Svetskog prvenstva.

Tijana Bošković u napadu na utakmici protiv Brazila
Tijana Bošković u napadu na utakmici protiv Brazilafoto: EPA/Sander Koning

Od 2015. godine sa svih velikih takmičenja srpske odbojkašice su se vraćale sa odličjima - te godine su na Evropskom prvenstvu osvojile bronzu, a onda za redom dva zlata i srebro.

Osvojile su srebro i bronzu na Olimpijskim igrama 2016. i 2020, te dva zlata na Svetskim prvenstvima.