SRBIJA POKAZALA MOĆ NA STARTU SP! Odbojkašice maksimalnom pobedom počele ODBRANU TRONA!
Tijana Bošković, Foto: Starsport

BRAVO, DEVOJKE

Kanađanke nisu imale šanse protiv aktuelnih šampionki

Objavljeno: 21:35h

Odbojkašice Srbije su maksimalnom pobedom započele odbranu svetske titule.

Prvi rival, u okviru grupe C koja se igra u Arnemu, bila je selekcija Kanade koja nije imala nimalo šanse protiv sjajnih Srpkinja, pa je po setovima bilo 25:23, 25:16, 25:20.

U prvom setu se igralo u serijama, ali je kvalitet naših devojaka prevagnuo. Imala je naša selekcija kontrolu tokom čitavog perioda, sve do pred kraj, kada je Kanada uspela da se vrati rezultatski.

Srbija je izbegla dramu u završnici i tako uspela da stekne vođstvo u setovima 25:23.

Naročito dominantne, naše reprezentativke su bile u finišu dugog seta, koji su na kraju rešile sa 25:16.

Nisu se predavale Kanađanke. Prišle su na -1 u finišu trećeg seta, ali je Tijana Bošković as servisom odbila poslednji nalet rivalki, pa su Srpkinje samo rutinski privele posao kraju.

Najbolja na utakmici sa Kanadom bila je Tijana Bošković, koja je zabeležila 23 poena, od čega su pet bili as servisi.

Dvocifrena je bila još Brankica Mihajlović sa 10 poena, dok su po osam postigle Bianka Buša i Jovana Stevanović.

Kod Kanade najbolje su bile Aleksa Grej sa 14, odnosno Kira van Rajk sa 13 poena.