MAĐARI ŽESTOKO POTOPILI "DELFINE": Bolan poraz Srbije u Splitu!
Vaterpolisti Srbije, Foto: Profimedia

evropsko prvenstvo

Vaterpolisti Srbije poraženi su ubedljivo od Mađarske (16:7), u okviru drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Hrvatskoj

Objavljeno: 07:30h

Izabranici Dejana Savića su i pre ovog susreta, zahvaljujući ubedljivom trijumfu nad Izraelom, obezbedili plasman u osminu finala.

Imali su priliku da protiv velikog rivala, aktuelnog evropskog prvaka, eventualnom pobedom stignu direktno do četvrtfinala, međutim, to se nije dogodilo.

Mađarska je nadigrala "Delfine", koji su praktično od kraja prve četvrtine bili neprepoznatljivi, te je poraz bio neminovan.

Nakon tvrdih uvodnih nekoliko minuta, dve ekipe igrale su po sistemu gol za gol.

Dejan Savić
Dejan Savićfoto: Vaterpolo savez Srbije

Na pogodak Konarika, odgovor je imao Strahinja Rašović, da bi nakon gola Molnara posle uplivavanja, isti igrač naše reprezentacije pogodio iz peterca.

Manje-više od tog momenta, sve se raspalo u igri Srbije, a evropski prvak ušao je u seriju koja je dugo trajala.

Podršku našim vaterpolistima i na ovom Evropskom prvenstvu pružila je UNIQA osiguranje, zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Mnogo problema imali smo na oba kraja bazena, a greške i propuste redom su kažnjavali Manherc (sa četiri pogotka najbolji strelac susreta), Nađ, opet Konarik...

SRPSKE VATERPOLISTKINJE UPISALE PRVENAC NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Bile su bolje od Slovakinja !

Mađarska se nije zaustavljala ni u trećem kvartalu, da bi Srbija posle 13 minuta konačno prekinula veliku seriju protivnika.

Nije to dugo trajalo, pošto su naši severni susedi u svoju korist rešili i u poslednji kvartal i tako slavili ubedljivi trijumf.

Srbija će naredni meč igrati protiv Slovenije u petak od 12.00.

Podsetimo, Srbija je na evropskim prvenstvima šest puta osvajala zlatno odličje, poslednji put 2018. godine.