SRBI I ŠPANCI KAO DA JE RUKOMET A NE VATERPOLO: "Delfini" poklekli u finišu goleade!
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Vaterpolo savez Srbije

SVETSKA LIGA

U narednom kolu tim Dejana Savića igra protiv Australije

Objavljeno: 17:33h

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je od Španije 20:15 u drugom kolu završnog turnira Svetske lige.

Duel aktuenih olimpijskih i svetskih šampiona bio je izjednačen do poslednjih osam minuta, kada su Španci napravili ključnu seriju od 5:0, kojom su prelomili meč.

U tom delu igre vaterpolisti Srbije potpuno su potonuli, iako su u prve tri četvrtine bili dostojan rival. Podmlađen sastav Srbije protiv šampiona sveta odigrao je mnogo bolje nego protiv Crne Gore, neke stvari su se konsolidovale, proradili određeni igrači u napadu, ali je snage i rešenja nestalo u ključnoj deonici.

Ispustili su prednost od dva gola, a na drugoj strani raspucali su se izabranici Davida Martina i na kraju upisali ubedljiv trijumf, drugi u ovoj fazi takmičenja.

Srbiji je ovo bio drugi poraz, a naredni meč igra u nedelju od 16 sati protiv Australije.