ANGELINA JE SRBIJI DONELA EVROPSKO ZLATO, A EVO KO JE NJEN OTAC: Poznata je FACA U SRBIJI!
Angelina Topić, Foto: sas.org.rs

bravo, kraljice

Novi podvig mlade skakačice

Objavljeno: 22:02h

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je zlatnu medalju u skoku uvis na Evropskom prvenstvu za uzrast do 18 godina u Jerusalimu.

Trostruka juniorska šampionka Srbije Topić je u finalu preskočila 192 centimetra i osvojila treću medalju za Srbiju na takmičenju.

U finalu u trci na 200 metara Miloš Nisić zauzeo je peto mesto rezultatom 21,54 sekundi i postavio novi državni rekord za takmičare do 18 godina.

Roditelji Angeline Topić
Roditelji Angeline Topićfoto: Saša Pavlić Koky

U subotu je na programu finale skoka udalj, a od srpskih atletičarki učestovaće vicešampionka Evrope u troskoku Teodora Boberić i Jovana Mićić.

Inače, Angelina je talenat nasledila od proslavljenog atletičara Dragutina Topića, ali i majke Biljane.

Ona je nedavno srušila juniorski rekord Srbije, a potom ga još jednom popravila.