NASTAVLJA DA REĐA ZLATA: Milak ponovo stigao do najsjajnijeg odličja u Budimpešti!
Krištof Milak, Foto: Profimedia

svaka čast

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Milak je trku završio s vremenom 50,14 sekundi, i tako stigao do svoje druge zlatne medalje na ovogodišnjem SP, pošto je utorak u disciplini 200 metara delfin osvojio najsjajnije odličje postavivši novi svetski rekord (1:50,34).

Srebrnu medalju je osvojio Japanac Naoki Mizunuma sa zaostatkom od 80 desetinki za Milakom, dok je treći na cilj stigao Kanađanin Džošu Liendo Edvards s vremenom 50,97 sekundi.

Među prvih pet su se plasirali i Amerikanac Majkl Endrju i Australijanac Metju Templ.