DELFINI POTOPILI NEZGODNE AUSTRALIJANCE: Srbija se mučila, ali su momci nadomak četvrtfinala!
Sava Ranđelović šutira na meču sa Australijom, Foto: EPA-EFE/ Sandor Ujvari

Svetsko prvenstvo u vaterpolu

Bilo je neizvesno do samog finiša utakmice

Objavljeno: 19:08h

Vaterpolo reprezentacija Srbije je ostvarila pobedu i u drugoj utakmici grupe D Svetskog prvenstva u vaterpolu, savladavši neigodnu Australiju - 6:5.

Prve tri četvrtine su bile izjednačene (1:1, 2:2, 2:2), a ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Nikola Jakšić je dao prvi gol, ali su Australijanci preokrenuli, a onda je Mandić bio siguran sa peterca, pa iz igre sjajnim lobom.

U nastavku je Nikola Lukić doneo 4:3, ali je usledio novi preokret upornog rivala. Strahinja Rašović je vratio egal, "Delfini" zategli odbranu pa sjajni Lukić doneo gol koji je na kraju razdvojio dva tima.

Srbija je tako nadomak osvajanja prvog mesta i direktnog plasmana u četvrtfinale i za dva dana će protiv Kazahstana imati zicer.