VOJVODINA APSOLUTNI VLADAR! Šesti put uzastopno ŠAMPION SRBIJE!
OK Vojvodina, Foto: okvojvodina.org

odbojka

19. put u istoriji i šesti put uzastopno, odbojkaši Vojvodine su postali šampioni države.

Vojvodina je u maloj dvorani "SPC Vojvodina" u Novom Sadu, u četvrtoj utakmici finala, savladala Spartak iz Subotice sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:17.

Tako su Novosađani sa 3:1 u pobedama u finalnoj seriji stigli do šampionske titule.

U fantastičnoj atmosferi pred 2.000 gledalaca Vojvodina je bila ubedljiva od početka do kraja meča.

Početak uvodnog seta bio je izjednačen, nakon čega je Vojvodina preuzela inicijativu i stigla do prednosti.

Spartak je na sve načine pokušavao da se približi rivali, ali je domaća ekipa bila dovoljno koncentrisana i brzo je stigla do vođstva, 25:17.

Nastavila je ekipa iz Novog Sada sa boljom igrom i u drugom setu koji je dobila sa 25:19, da bi treći set dobili još ubedljivije sa osam poena razlike.