ZVEZDINA ODBRAMBENA KLINIKA: Crveno-beli RAZBILI Partizan i drugi put zaredom uzeli 'Žućkovu levicu'!
Kup Radivoja Koraća 2022., Foto: Starsport©

Kup Radivoja Koraća, finale

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 12:58h

Košarkaši Crvene zvezde su osvajači Kupa Radivoja Koraća za 2022. godinu jer su u finalu bili bolji od Partizana sa 85:68 .

Crveno-beli su posle uvodna dva minuta gde nismo videli poene, napravili seriju 10:0 i tako zadali prvi udarac u ovom finalu. Partizan je uspeo da priđe Zvezdi na -2 13:11, ali to je bilo sve što smo videli od košarkaša Partizana u ovom poluvreme.

KK Partizan, KK Crvena zvezda

Zvezda je tokom druge četvrtine svoju prednost sve više povećavala, prednjačili su Holins i Marković koji su pogodili sve svoje šuteve iz daljine. Crveno-beli su sem toga igrali i bolje u odbrani i dominirali u svakom parametru. Najveća prednost je u jednom trenutku iznosila i ćak 24 razlike dok se na poluvreme otišlo sa prednosti Zvezde od 21 razlike 49:28.

KK Partizan

Drugo poluvreme je doneo malo niži ritam utakmice koji je i više odgovarao Zvezdi, Partizan je uspeo da malo spusti razlku, ali nedovoljno da se ozbiljno zapreti rivalu.

Četvrta nije donela ništa novo, razlika je bila konstantno oko 20, u jednom trenutku je bilo -16, ali to je sve od Partizana na ovom meču. Zvezda je bila bolja i zasluženo uzela 11. put Kup Radivoja Koraća.

Kod ekipe Partizana najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 19 poena, Panter je imao 14, dok je Dalas Mur upisao 11.

U redovima Crvene zvezde, Kalinić je imao 18 poena, Holins 15, a Volters 14.

IV ČETVRTINA

40. minut - Ništa vredno pomena se nije desilo u ovom minutu, samo možemo da napišemo da je Zvezda bila bolja i uzela drugi put zaredom trogej Kupa Radivoja Koraća.

38. minut - NIje bilo poena Pantera, dobra odbrana Zvezde.

1 / 4 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

37. minut - Lesor je ponovo bio precizan sa linije penala, potom je bio precizan i za dva, Partizan je spustio razliku na -16. 65:81

36. minut - Trojke na obe strane, prvo je pogodio Kalinić, a onda je odgovorio Kevin Panter. 61:81

1 / 2 Foto: Starsport©

35. minut - Još posle prve četvrtine je poene upisao Kevin Panter, posle je fauliran Davidovac za slobodna bacanja.55:75

34. minut - Matijas Lesor je postao najefikasniji akter kod Partizana, upisao je nove poene na meču. 53:72

33. minut - Četiri poena zaredom Avramovića, Partizan je uspeo malo da smanji razliku. 51:69

32. minut - Aleksa Avramović je izbudio dva slobodna bacanja, sa linije penala je bio precizan oba puta. 49:69

31. minut - Dobrić je pogodio za dva na drugoj strani nova izgubljena lopta za Partizan koji je u sve težoj poziciji. 46:69

III ČETVRTINA

30. minut - Trojka sa velike udaljenosti Stefana Markovića, na drugoj strani je Ledej bio precizan sa linije penala. 45:65, Iskućen je Radonjić posle druge tehničke na utakmici.

28. minut - Bez poena na obe strane, Zvezda obara ritam utakmice.

27. minut - Nove poene je upisao Ledej, posle je loptu izgubio Branko Lazić da bi onda bio fauliran Matijas Lesor, koji je pogodio jedno od dva bacanja. 43:60

26. minut - Tehničku je dobio Željko Obradović, posle je Koprivica dobio četvrtu ličnu grešku. Partizan ne koristi loše momente Zvezde da se dodatno približi. 42:60

1 / 3 Foto: Starsport©

25. minut - Marković je promašio svoju prvi trojku, potom je korake napravio Koprivica.

24. minut - Zakucava Ledej, smanjena je prednost Zvezde, tajm aut je zatražio Dejan Radonjić. 40:57

23. minut - Kuruc je upisao novu trojku, ali je na drugoj strani napravio faul za tri, i time poslao Holinsa na linije penala sa koje je bio precizan sva tri puta. 38:57

1 / 2 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

22. minut - Pogađa Mur za dva, ali problem za Partizan su tri lične greške Kevina Pantera. Holins pogađa dugu dvojku. 32:53

21. minut - Volters pogodio uz faul Lesora, pre toga je loptu izgubio Mur. 28:51

II ČETVRTINA

20. minut - Kuzmić je poentirao uz faul, na drugoj strani je Zek Ledej bio precizan sa linije penala.

19. minut - Posle poena sa linije slobodnih bacanja Nikole Ivanovića, Zvezda je stigla do 20 razilke, to je smanjio Ledej poenima sa linije penala. 26:44

18. minut - Kuruc posle koša na jednoj strani, napravio je svoj drugi faul, psole koga je Kalinić pogodio jedno bacanje. 24:42

17. minut - Faul Lesora nad Kalinićem pri šutu za tri, a bek Zvezde je pogodio sva tri. 22:41

1 / 5 Foto: Starsport©

16. minut - Nova izgubljena lopta za Partizan, pogodio je na drugoj strani Kuzmić, Zvezda ima veliku prednost. 22:38

14. minut - Sjajan potez Davidovca koji je posle niza dobrih rola, flouterom pogodio za dva. Marković pogodio novu trojku, potom položio za dva. 20:36

13. minut - Lepo se snašao Mur koji je pogodio uz faul, za Zvezdu je bio precizan Holins, koji je najbolji u crveno-belom dresu. 20:29

12. minut - Zakucavanje Ledeja, potom nove poene za Partizan je upisao Lesor jer je pogodio uz faul. 17:27

11. minut - Posle skoka u napadu Dobrića, novu trojku je pogodio Holins, Lesor gubi loptu, a onda Dobrić polaže loptu u koš. 13:27

I ČETVRTINA

10. minut - Lep potez Mitrovića, potom zakucava Lesor. 13:20

9. minut - Marković pogodio za dva, na drugoj strani je sviran faul u napadu Kevinu Panteru. 11:15

8. minut - Dobar potez Rodiona Kuruca, koji posle rolinga pogađa za dva, tajm aut na drugoj strani. 10:13

7. minut - Evo ga Panter, trojka beka crno-belih, smanjena je prednost Zvezde . Ali brzo istom merom odgovara Kalinić. 8:13

6. minut - Prve poene za Partizan postiže Dalas Mur. Kalinić nije pogodio za tri, Koprivica dobro zagradio u skoku. 2:10

5. minut - Ništa ne može Partizan u napadu, trojka Kalinića na koju se nadovazao peoni Holinsa. Tajm aut Obradovića. 0:10

4. minut - Sada je za tri pogodio Volters, Zvezda ima prednost na startu meča, 0:5

3. minut - Volters upisuje prve poene na meču, posle kontre, loptu je položio u koš. 0:2

2. minut - Promašaju za tri, Holinsa i Kuruca.

1. minut - Prvi napadi i jednih i drugih se nisu završili poenima. Prvo je Volters napravio faul u napadu, da bi posle Ledej promašio za dva.

Dejan Radonjić, Željko Obradović, KK Partizan, KK Crvena zvezda, Kup Radivoja Koraća, Pehar Kupa Radivoja Koraća

Sve je spremno za veliko finale Kupa Radivoja Koraća. Favoriti su opravdali očekivanja ui u borbi za trofej "Žućkove levice" od 21 čas u SC 'Čair' u Nišu boriće se večiti rivali, Crvena zvezda i Partizan.

Crveno-beli se nadaju odbrani trofeja na koje su navikli sa trenerom Dejanom Radonjićem, a crno-beli nadaju povratku na isti put predvođeni Željkom Obradovićem.

Zvezda je do finala došla komotnim pobedama nad Radničkim i Megom, dok je Partizan u četvrtfinalu pregazio zemunski Borac a u polufinalu, posle malo mučenja, FMP.

Sudijsku trojku će činiti Miloje Jovčić, Aleksandar Glišić i Marko Juras. Juras je danas popodne zamenio Uroša Obrkneževića koji finale propušta zbog povišene temperature.

Pre početka velikog finala intonirana je himna Republike Srbije.