MUR POGAĐAO DVOJKE, TRIFUNOVIĆ TROJKE: Partizan u samoj završnici utakmice slomio sjajni FMP (VIDEO/FOTO)

aba liga, 20. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 21:27h

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima FMP sa 86:80 u. 20. kolu regionalne ABA lige.

Najefikasniji kod Partizana bili su Dalas Mur sa 21, Kevin Panter sa 17, Uroš Trifunović sa 16, Matijas Lesor sa 11 i Zek Ledej sa 10 poena. Balša Koprivica je zabeležio devet poena i 11 skokova.

1 / 5 Foto: Starsport©

Kod FMP-a se izdvojio Danilo Tasić sa 16 poena, a pratili su ga Marko Radonjić sa 13 i Ebuka Izundu sa 12.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Crvenu zvezdu, dok će FMP gostovati Studentskom centru.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Mur je briljantan ove večeri, 78:82. Ledej pogađa dva bacanja za konačan rezultat 86:80 pobeda Partizana na nezgodnom gostovanju u Železniku.

39' Mur sve sam rešava u napadu Partizana 78:80, trener FMP-a traži minut odmora.

KK FMP, KK Partizan

38' Lesor pogađa dva bacanja 76:78.

37' Mur je fenomenalno istrčao kontru i pogodio za prednost Partizana 72:74.

33' Koprivica strašno zakucava preko Izundua još jednom je nerešeno u Železniku 66:66.

31' Radonjić je pogodio oba bacanja za izjednačenje 64:64.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Madar pogađa šut iz okreta i postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine 62:64.

29' Radonjić je postigao trojku za FMP i izjednačio rezultat 60:60.

27' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!! Partizan prvi put vodi u drugom poluvremenu posle pogođene trojke Kevina Pantera 55:58.

26' TROJKAAAAA!!!!!!!! Trifunović donosi izjednačenje 55:55.

25' Pogodio je dva od tri slobodna bacanja Kevin Panter 53:50.

24' Trojka Tasića, ne da se FMP, i dalje vodi tim iz Železnika 53:46.

KK FMP

21' Izundu snažno zakucava na startu drugog poluvremena 48:40.

TREĆA ČETVRTINA:

20' FMP nije iskoristio poslednji napad u prvom poluvremenu, ali na veliki odmor odlazi sa prednošću 46:40.

17' Trifunović postiže trojku, smanjuje rezultat na 36:35.

16' Mur postiže poene uz faul. Pogađa i dodatno bacanje 34:30.

15' Na polovini smo druge četvrtine, FMP i dalje vodi 34:27. Zeljko Obradović traži minut odmora.

11' TROOOOOJKAAAAA!!!!!! Panter je postigao prve poene u drugoj četvrtini 24:21.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina u Železniku. FMP vodi posle prvih 10 minuta igre 24:18.

6' FMP za sada pronalazi dobra rešenja u napadu i vodi 15:9. Minut odmora zatražio je trener Željko Obradović.

3' Koprivica daje koš i izjednačuje 5:5.

2' FMP silovito počinje meč serijom 5:0, a prve poene za Partizan postigao je Uroš Trifunović koji smanjuje na 5:3.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana gostuju ekipi FMP-a u meču 20. kola ABA lige.

Partizan u meč ulazi sa skorom 15-3, dok je FMP u lošoj formi posle serije od pet vezanih poraza u regionalnom takmičenju.

Crno-beli su napravili dobru uvertiru pred utakmicu u Železniku pošto su u Evrokupu ubedljivo savladali Andoru. U prvom ovosezonskom duelu, crno-beli su savladali FMP u hali “Aleksandar Nikolić” sa 74:69.

Pred novi duel protiv FMP-a trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

- Treba da nastavimo da igramo kako smo igrali u poslednjoj utakmici protiv Andore. FMP je ekipa koja je tokom cele sezone igrala veoma dobro i protiv nas su odigrali veoma dobru utakmicu. Sa maksimalnim respektom idemo u goste i da probamo da ono što je bilo dobro iz utakmice protiv Andore ponovimo i odigramo dobar meč - poručio je Željko Obradović.