KOŠARKA SE IPAK IGRA 40 MINUTA: Zvezdin neshvatljiv pad i SMUŠENA igra doneli novi poraz u Evroligi! (FOTO)

EVROLIGA, 25. KOLO

Komletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:07h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Monaka 91:80 u utakmici 25. kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ostin Holins sa 19 poena, 15 je dodao Nikola Ivanović, dok je Ognjen Dobrić utakmicu završio sa 13 poena.

1 / 4 Foto: Starsport©

Monako je do pobede vodio Donatas Monteijunas sa 20 poena, tri manje je ubacio Dvejn Bejkon, Majk Džejms je postigao deset, a Danilo Andjušić osam poena.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige gostovati Uniksu, dok će Monako dočekati Žalgiris.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! Crvena zvezda je očajnim drugim poluvremenom dopustila sebi da uzgubi utakmicu i doživi novi poraz u Evroligi. Monako je na kraju slavio 91:80.

38' Zvezda više ni zicer ne može da pogodi, Kalinić je promašio.

37' Bejkon stiže do lakih poena iz kontre, Monako ima osam poena prednosti (73:81), a Dejan Radonjić traži minut odmora.

35' Vrlo važni poeni za Zvezdu 71:73.

34' Džejms postiže trojku, Monako vodi 70:68.

33' Monako je već izašao iz bonusa.

32' TROJKAAAAAAA!!!!!! Ognjen Dobrić vraća prednost Zvezdi 67:65.

31' Tehničku grešku na startu poslednjeg dela dobio je Dejan Radonjić.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Monako je na kraju treće četvrtine stigao do izjednačenja 64:64. Očekuje nas drama u poslednjem periodu.

29' Ivanović postiže dva poena sa penala 64:60.

27' Bejkon je postigao koš i smanjio na 59:55.

25' Druga trojka Branka Lazića 59:52.

24' Monako je napravio seriju 8:2 i potpuno se vratio u meč 54:50.

21' Prvi koš u drugom poluvremenu postigao je Kuzmić 54:42.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Dobrić je pogodio dva od tri slobodna bacanja i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 52:42.

19' Monako je uspeo da smanji prednost 50:40.

16' OSTIN HOLINS!!! NOVA TROJKAAAAA!!!!!!!! Zvezda ima +20 (45:.25).

15' Ivanović preseca loptu i lagano poentira 42:23.

11' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!! Nikola Ivanović postiže prve poene u drugom delu meča 33:19.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina. Crvena zvezda je stekla dvocifrenu prednost posle ovog dela igre 30:19.

9' TROJKAAAAAAA!!!!!!!!! Nastavlja se serija Crvene zvezde ovoga puta pogodio je Ognjen Dobrić 28:16.

8' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Branko Lazić je pogodio i naterao Sašu Obradovića da zatraži minut odmora.

6' Mini serija 4:0 Crvene zvezde nakon tajm-auta rezultat je 17:13.

5' Na polovini smo prve četvrtine rezultat je nerešen 13:13.

KK Crvena zvezda, KK Monako

4' TROJKAAAAA!!!!!!!!!! Fantastičan početak Holinsa koji je postigao sedam od Zvezdinih 9 poena 9:10.

1' Prve poene na utakmici za Crvenu zvezdu postigao je Holins 2:3.

PRVA ČETVRTINA:

18:53 - Navijači su uglavnom zviđžducima dočekali bivšeg trenera Sašu Obradovića.

18:30 - Igrači Crvene zvezde izašli su na zagrevanje.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Monako (19:00), u meču 25. kola Evrolige.

Crveno-beli ovaj susret dočekuju nakon teške utakmice sa Armanijem i tesnog poraza, ali vremena za analize nema, jer u Beograd stiže skup tim napravljen da kroz plasman u TOP 8 obezbedi još jedno učešće u Evroligi.

U ovom trenutku, Crvena zvezda ima skor 8-13, dok je Monako bliži plej-ofu sa 11 pobeda i 12 poraza. U prvoj utakmici koja je odigrana u okviru 6. kola Monako je slavio u Monte Karlu rezultatom 70:62.

Trener Dejan Radonjić dao je očekivanja pred utakmicu protiv Monaka:

- Sada nas očekuje Monako, tim koji ima individualce koji su sposobni da sami dobiju utakmicu. Jedan od najboljiih igrača u Evroligi godinama je Džejms, tu su Montejunas, Bejkon, Anđušić… U dobroj su formi i bez ikakve dileme čeka nas težak zadatak - rekao je trener crveno belih.