BAJERN SAVLADAO BASKONIJU U VITORIJI: Fantastična utakmica Korija Voldena!

evroliga

Važna pobeda Bajerna u Španiji

Bajern iz Minhena savladao je na gostovanju Baskoniju 84:77 u okviru 22. kola Evrolige.

Posle izjednačene prve četvrtine, Bajern je bio značajno bolji u drugoj deonici. Izabranici Andree Trinkijerija napravili su sredinom ovog dela seriju od 13:0 i otišli na 36:24. Do kraja poluvremena Baskonija je smanjila na devet razlike.

Domaći igrači su zaigrali bolje u drugom poluvremenu. Sredinom treće četvrtine smanjili su na minus dva, ali je ekipa iz Minhena u poslednjih deset minuta ušla sa šest poena viška.

Vladimir Lučić

Kada su na šest minuta pre kraja poveli 11 razlike delovalo je da je završena priča. Ipak Baskonija se nije predavala. Serijom 8:0 stigli su na samo dva poena zaostatka. Nisu ipak gubili prisebnost Bavarci. Ponovo su se odlepili na plus šest i osigurali trijumf.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Otelo Hanter, Kori Volden i Rubit sa 17 poena. Vladimir Lučić je upisao osam poena po dva skoka i dve asistencije za 23 minuta, dok je Ognjen Jarazam imao poen i skok za osam minuta na terenu.

Najbolji u Baskoniji bio je Boldvin sa 23 poena.