MEGA NA KRILIMA MATKOVIĆA STIGLA DO NOVOG TRIJUMFA: Dramatična završnica u Hali sportova pripala domaćinu!
Karlo Matković, Foto: bcmegabasket.net

aba liga

Nakon neizvesne završnice domaći su slavili protiv Cibone

Objavljeno: 14:31h

Košarkaši Mege savladali su kao domaćini Cibonu rezultatom 93:89 (30:22, 15:22, 19:22, 29:23) u okviru 15. kola AdmiralBet ABA lige.

Domaća ekipa odlično je otvorila meč i povela serijom 11:0, a pristojnu prednost zadržala je i na kraju prve četvrtine.

Cibona je uspela da se približi rivalu, sredinom druge deonice uspela i da povede, ali je Mega uspela da zadrži jedan poen prednost pred odlazak na poluvreme.

Držala se ekipa Vladimira Jovanovića sve do sredine treće četvrtine kada su "cibosi" uspostavili prednost poenima Nakića i Vildoze, a u poslednjoj četvrtini videli smo veoma uzbudljivu završnicu.

Matković je bio veoma raspoložen i postigao 21 poen, a Skuči Smit, Đurišić i Cerovina su prelomili rezultat u Beogradu pošto su svojim trojkama preokrenuli meč i doneli trijum Megi posle prave penal-završnice.

U Megi, pored Matkovića dvocifren je bio i Šimanić sa 16 poena, Smit sa 15 i Đurišić koji je dao 10 poena.

Ciboni nisu pomogli Vildoza koji je postigao 21 poena i upisao devet asistencija, Nakić je dodao 16, Drežnjak i Gegić po 13, a Popić 11 poena.