ŠTO JE JOKIĆ ZA DENVER TO JE LEBRON ZA LEJKERSE! Prekinut niz od pet uzastopnih poraza!
Lebron Džejms nosi Lejkerse kao Jokić Denver, Foto: Profimedia

NBA

Šta je Nikola Jokić za Denver to je Lebron Džejms za LA Lejkerse

Objavljeno: 07:57h

Nikola Jokić je blokadom sačuvao pobedu Denveru u noći između utorka na sredu.

Košarkaši LA Lejkersa pobedili su Hjuston Rocketse rezultatom 132:123, na gostujućem terenu. Do trijumfa ih je vodio sjajni Lebron Džejms koji je meč završio s triple-dabl učinkom.

1 / 6 Foto: Profimedia

Dobar ritam s početka utakmice Lejkersi su zadržali i u drugoj četvrtini kada su opet postigli 33 poena, s tim da su odigrali bolju odbranu i primili samo 24, pa su na pauzu otišli s vođstvom od osam poena razlike. Bilo je 67:59.

Uspeli su domaći košarkaši da se vratite u trećoj deonici i poravnaju rezultat, ali su na krilima sjajnog Lebrona Lejkersi došli do pobede u finišu meča. Izuzetno važan trijumf, kojim su prekinuli niz od pet uzastopnih poraza.

Najefikasniji igrač susreta bio je Lebron Džejms koji je za nešto manje od 40 minuta ubacio 32 poena i uz to dodao po 11 skokova i asistencija, a pratio ga je Monk koji je ubacio 25 poena. U poraženom timu se istakao Green koji je ubacio 24 poena.