BARSELONA PREKINULA SERIJU ZVEZDE U EVROLIGI! Đoković predvodio navijanje u "Pioniru"!

evroliga 15. kolo

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da naprave podvig i na domaćem terenu savladaju ekipu Barselone. Sjajna partija crveno-belih u Pioniru, ali na kraju poraz - 69:76

Objavljeno: 21:05h

U prvoj četvrtini Barselona je krenula furiozno, dok je Zvezda na drugoj strani delovala stegnuto u napadu.

Crveno-belima nije išao ni šut sa linije penala, dok su gosti pogodili tri trojke. Ipak, druga četvrtina donela je pre svega sjajnu odbranu Zvezde, koja je goste držala bez poena punih pet minuta, a za to vreme uspeli su da dođu do rezultatski neizvese utakmice.

Statistika slobodnih bacanja u prvom poluvremenu za crveno-bele bila je 11 šuteva i šest pogodaka (54.5%). Uz to osam pokušaja za tri poena i samo jedna ubačena trojka preko Voltersa.

I pored toga ekipa Dejana Radonjića je prve dve četvrtine završila sa zaostatkom od svega tri poena - 31:34.

U trećoj četvrtini Zvezda je primila 27 poena. Barselona je došla do dvocifrene prednosti, koju je uspela da održi do samog kraja meča.

Mitrović i Kalinić su ubacili po 15 poena, Volters je dodao 11. Na drugoj strani Hejs 14, Šanli i Smits po 11 koševa.

U narednom 16. kolu Evrolige, Zvezda dočekuje Bajern iz Minhena 17. decembra, dok Barselona dan ranije igra protiv Panatinaikosa.

Tok meča:

Nikola Mirotić

KRAJ MEČA!

IV četvrtina:

Barselona je slavila u Pioniru - 69:76

61:67 - Volters promašuje trojku, ali Davidovac uspeva da ubaci dva poena

6. minut: 59:67 - Volters dva od dva. Kuzmić odličan u odbrani ali Zvezda ne dolazi do toliko željenih poena

5. minut: 57:67 - Dejvis pogađa pored Kuzmića

4. minut: Neće lopta da prođe kroz obruč, Davidovac je probao ali i bio uspešan skokom u odbrani. Mitrović ovaj put dva od dva sa penala - 57: 65

3. minut: 55:65 - Davidovac jedan od dva sa penala, Sanli precian na drugoj strani. I Marković jedno od dva sa slobodnih bacanja

2. minut: Mitrović ima značajnu ulogu u večerašnjem meču, ali je već napravio četvrti faul

1. minut: 53:63 - Marković pogotkom otvara poslednju četvrtinu. Smit na drugoj strani precizan. MItrović do Davidovca koji loptu polaže gde joj je i mesto

III četvrtina

10. minut: 49:61 - dvocifrena prednost Barselone n akraju treće četvrtine

9. minut: 46:56 - Smits je sjajno utrčao i zakucao: Dejvis potop pogađa. Raste prednost gostiju

8. minut: Dejvis vraća prednost Barse na šest poena. Kalina se razigrao

7. minut: Primiren je Mirotić od sjajom odbranom - 44:50

6. minut: Kalinić pogađa ponovo 41:47. Nekoliko promašaja na obe strane, a potom još jednom Kalinić - ovaj put trojka

5. minut: Barselona promašuje otvoren šut za tri poena, baš kao i Volters na drugoj strani

3. minut: Poen po poen, Barselonina prednost raste - 39:45. Volters pogađa lake poene.

2. minut: 35:40 - Kalinić ubacuje prve poene u nastavku meča

1. minut: 31:37 - poenima kreće Barselona u nastavak meča

II četvrtina:

Najbolji teniser sveta nalazi se u "Pioniru". Više o tome možete pročitati OVDE

Novak Đoković

10. minut: 31: 34 - Kurič pogađa sa slobodnih bacanja. Kuzmić iz dva, tri pokušaja i skoka uspeva da upiše poene

10. minut: 29:31 - Zakucava Šmic, nakon što su dva igrača Zvezde završila na parketu. Jasikivičijus dobija tehničku, Kalinić nije uspeo da pogodi slobodno bacanje, a potom nije uspeo da realizuje ni iz šuta

9. minut: Nikola Mirotić ubacuje peti poena na meču. Na drugoj strani lopta izlazi iz koša. 29:29 - oba puta Davidovac precizan sa slobodnih bacanja

8. minut: 25:26 - Holins iz koraka preko Mirotića. Lavovska borba košarkaša Zvezde - 27:27 - Volters donosi izjednačenje

7. minut: Šanl lepu akciju gostiju završava zakucavanjem

7. minuta: TROJKAAAA Voltersa, vodi Zvezda 23:22

6. minut: Odlična rola crveno-belih, sjajna odbrana za pet minuta bez koša gostujućeg tima - 20:22. Dejvis sa linije penala

5. minut: Ravnopravna Zvezda u dosadašnjem toku meča. Jedini statistički parametar u kom je Barselona u prednosti jesu tri poena - 20:20

4. minut: Cirbes odličan u odbrani, značajna uloga u dosadašnjem toku meča. Mitrović pogađa deveti poena! 18:20 (5:0 crveno-belih)

3. minut: Nema koša Cirbesa, ali Marković odličan u odbrani. Potom Davidovac precizan jednom sa linije za slobodna bacanja

2. minut: I pored tri trojke u prvoj četvrtini, koje je Barselona ubacila, Zvezda pre svega dobrom odbranom dolazi do rezultatskog priključk 15:20

1. minut: Dobra odbraa Davidovca, potom poeni Cirbesa sa linije za slobodna bacanja

KK Crvena zvezda

I četvrtina:

10. minut: Oriola dolazi do poena za Barselonu, Ivanović precizan na drugoj strani. 13-20. Mitrović najprecizniji u redovima Zvezde u dosadašnjem toku meča

8. minut: Promašaj Kalinića za tri poena, ali Zvezda posle dobre odbrane Davidovca dolazi do dva poena - 11:18

7. minut: Nakon tajm-auta Dejana Radonjića novi poeni za crveno-bele

6. minut: Osetnija predost gostujućeg tima 5:16

4. minut: 3:8, imali su četiri poena crveno-beli ali su tek sada preko Kuzmića nako promašena oba sloboda bacanja Mitrovića stigli do poena

3. minut: Crveno-beli bez poena u dosadašnjem toku meča. Kalinić je pored Kuzmića bio neprecizan. Na drugoj strani Mirotić 2 + 1

1. minut: Barselona počinje utakmicu poenima posle promašaja Kuzmića

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Barselone u 15. kolu Evrolige.

Ovo će izabranicima Dejan Radonjića biti najteži ispit, jer tim iz Katalonije trenutno zauzima prvo mesto na tabeli.

Zvezda pre ovaj duel ulazi u u dobrom raspoloženju, jer su u prethodnim mečevima imali pobede protiv Zenita i Olimpijakosa, a videćemo hoće li to nastaviti i protiv Barselone.

Dejan Radonjić je pred ovaj meč istakao: Bitno je da pokušamo da odgovorimo na njihovu agresivnost i borbenost i zadržimo koncentraciju tokom čitavog meča.

Utakmica je na programu od 19 časova, u hali Aleksandar Nikolić.