PARTIZAN LOŠE BRANIO ŠUT ZA TRI POENA: Derbi kola pripao gostima iz Ljubljane (FOTO)

aba liga, 11. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 21:13h

Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevita Olimpije 96:89 u 11. kolu ABA lige.

Ovo je drugi poraz tima Želja Obradovića u regionalnom takmičenju.

Najbolji u redovima Partizana bio je Zek Ledej sa 17 poena uz pet asistencija i dva skoka, a ispratio ga je Jam Madar sa 16 poena, četiri uhvaćene lopte i tri ključna dodavanja.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Mornaru, a Cedevita Olimpija će dočekati Studentski centar.

KK Cedevita Olimpija, KK Partizan

Bivši igrač Zvezde, Jaka Blažič, najzaslužniji je za trijumf gostiju sa 19 poena uz po četiri skoka i asistencije, a isti saldo je imao i Džejkob Pulen.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! Partizan je pretrpeo drugi poraz u sezoni kada je reč o regionalnom takmičenju. Cedevita Olimpija pobedila je u Beogradu 96:89.

39' Madar pogađa dva slobodna bacanja 84:94. Mur pogaša pod faulom, koristi i dodatno bacanje 87:94.

38' Raste prednost Cedevite Olimpije 80:92.

35' Pulen je pogodio trojku, Cedevita ima +8 (74:82). Gosti iz Ljubljane dolaze do +10 (75:85), na pet minuta do kraja meča.

32' Cedevita se odlepila na maksimalnih +7 (70:77).

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Pulen pogađa trojku, Obradović mora da traži minut odmora. Avramović je pogodio jedno slobodno bacanje za konačan rezultat posle tri četvrtine 68:71.

29' Blažič je bio siguran u kontra napadu 67:68.

26' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! Uroš Trifunović je ušao u seriju, Partizan vodi 61:59.

22' TROJKAAAAAAAAAA!!!!!!! Ledej postiže prve poene u nastavku utakmice 52:49.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom 49:49.

17' TROJKAAAAAAAAA!!!!! Avramović ima samo jedan promašaj iz igre do sada, Partizan vodi 47:40.

14' Raste prednost Partizana na startu drugog dela igre 35:28.

12' Avramović je pogodio posle sjajnog solo prodora 31:28. Partizan je ipak u problemu pošto je Avramović već sada napravio treću ličnu grešku.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Partizan nije uspeo da iskoristi poslednju napad crno-beli vode posle prve četvrtine 27:26.

8' Serijom 5:0 Partizan dolazi do prednosti 22:21.

3' Blažič sa linije za slobodna bacanja donosi prednost gostima od 10:8.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana dočekuju Cedevita Olimpijom u 11. kolu ABA lige.

Partizan je jedini neuspeh u regionalnom šampionatu do sada ostvario u večitom derbiju, tako da u ovaj duel ulazi kao favorit.

Sa druge strane Cedevita Olimpija je vezala dva poraza u ABA ligi – prvo su izgubili od Mege, a potom i od Zadra.

Trener Partizana Željko Obradović je pred ovaj meč izjavio:

- Cedevita Olimpija je promenila ekipu u smislu da Jogi Ferel čovek koji komanduje svim onim što se dešava na terenu. Izvanredan igrač, izvanredan šuter za tri poena, plus Alen Omić na petici. Oni su iskristalisali neke stvari u njihovom rosteru i poslednju utakmicu, protiv Virtusa u Evrokupu su odigrali izvanredno. Bez obzira što su izgubili, napadački su pokazali izuzetno veliki potencijal, kao i obično, moraćem oda krenemo od naše odbrane - rekao je Željko Obradović.