ZVEZDA SE VRATILA NA VRH: Holins pokrenuo saigrače, trojkama su slomili Cibonu!

aba liga, 10. kolo

Dešavanja sa utakmice možete pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 20:03h

KK Crvena zvezda je pobedio Cibonu 86:72 u okviru 10. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji kod domaćina koji je vodio praktično čitav susret bili su Kalinić i Ivanović sa po 15 poena. Holins je pokrenuo Zvezdu u drugoj čertvrini i na kraju imaio 13 poena. Dobrić je dodao 12.

Kod Cibone je najbolji bio Prkačin sa 16 poena, 13 je ubacio Gegić a Gnjidić i Rojvers po 10.

Šut za tri poena je bio posebno istaknut u ovom duelu - crveno-beli su šutirali 12/27 (44%).

Dejan Radonjić

Crveno-beli su sada u seriji od sedam pobeda u ABA ligi, a samopouzdanje su prethodno dodatno podigli trijumfom na gostovanju Zenitu u Evroligi.

Sa druge strane, trener Cibone Vladimir Jovanović će navodno ostati bez posla bez obzira na ishod večerašnjeg duela, zbog loše forme tima.

A sve je izgledalo drugačije posle pobeda u prva četiri kola regionalnog takmičenja.

IV ČETVRTINA:

40. minut - pogodak Dobrića za kraj - 86:72.

38. minut - sad se igra koš-za-koš uz dosta prekida, ali to više odgovara Zvezdi koja je sve bliže pobedi - 77:67.

33. minut - odlično zakucavanje Mitrovića, pa još jedan prodor do koša - 69:56.

III ČETVRTINA:

30. minut - opet trojkom na trojku odgovarjau domaći, konkretno Dobrić. Nema poena do kraja četvrtine - 63:54.

28. minut - trojka Ivanovića, pa Holinsa - 60:48.

26. minut - Prkačin nastavlja da pogađa, uzvratio je Davidovac "floterom" - 54:45.

23. minut - Holins je pogodio trojku iz ugla, ali uzvraćaju gosti - 43:36. Tehničku je dobio Dejan Radonjić.

II ČETVRTINA:

20. minut - Prkačin drži goste, ima već 12 poena. Dobrić poentira za kraj poluvremena, sa sirenom, ali sudije kažu da je vreme ipak isteklo - 40:31.

19. minut - raspucao se i Volters - 40:27.

16. minut - blista Holins i u odbrani i u napadu, dao je trojku - 31:21.

15. minut - posle trojke Davidovca, poentirali su Ivanović i Kalinić, pa sa penala Cirbes - 28:21.

12. minut - sjajan potez Holinsa, pa poeni i Kalinića - 19:19.

I ČETVRTINA:

10. minut - Gnjidić je iznudio faul u šutu za tri poena seklund pre kraja. Sva bacanja je realizovao - 15:17.

9. minut - Ivanović je trojkom prekinuo niz Cibosa - 11:12.

8. minut - Prkačin je pokrenuo goste, a domaći sem trojke Mitrovića mnogo promašivali - 8:10.

4. minut - posle ofanzivnog skoka, Volters je pogodio trojk, tek je 5:0.

2. minut - Kuzmić je prvi poentirao.

Pre početka utakmice, održan je minut ćutanja za preminulog košarkaša Stevana Jelovca.