KAKVA POBEDA PARTIZANA: Crno-beli se vratili iz debelog minusa i na kraju slavili protiv Igokee!

aba liga 10. kolo

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:15h

Košarkaši Partizana su u 10. kolu ABA lige su pobedili sa 70:68 ekipu Igokee.

Prva četvrtina je bila sa malo ritma, početak je obećavao, ali se potom usporilo i od polovine smo gledali sve više grešaka na obe strane i koševa koji su se uglavnom postizali sa linije slobodnih bacanja.

Druga je bila drugačija jer je ona počela onako kako se prva završila. Da bi do kraja prvog poluvremena gledali igru u serijama, prvo je Partizan napravio niz od osam poena zaredom, ali su Igosi imali odgovor i uzvratili serijom 7:0, da bi na poluvreme otišli sa prednosti od +7 35:28.

Treći period je protekao u prednosti Igokee koja se sve više uvećavala da bi u jednom trenutku iznosila i +14. Partizan je pokušavao da se vrati, ali u tome nije uspevao.

Ali zato je poslednja četvtina bila za pamćenje, prvo je Partizan spustio razlku na -4, ali je Igokeea vratila na deset razlike i tada se činilo da je sve gotovo. Međutim nije bilo tako, crno-beli su tiho krckali prednost domaćih i brzo spustili razliku i tako smo ušli u neizvesnu završnicu. U poslednjem minutu je Trifunović dao oba bacanja, a za pobedu Igokee nije pogodio Voler koji je bio najbolji u timu Dragana Bajića. Partizan je na kraju slavio u ovoj interesnatnoj i možda najboljoj utakmici od početka sezone.

Kod Partizana najboji je bio Smailagić sa 15 poena, Ledej je imao 14, a Trifunović 12, koji je na kraju bio i heroj pobede.

U Igokei fenomenalan je bio Taj Voler sa 18 poena, isto toliko je imao i Stivens, dok je Jošilo sakupio 11.

Partizan ovako ostaje na prvom mestu, sa skorom od 9 pobeda i jednim porazom, dok je Igokea na polovičnom učinku od pet pobeda i poraza.

Sledeće kolo Igokei donosi duel sa SC Derbijem, dok će crno-beli na svom parketu dočekati Cedevitu Olimpiju.

IV ČETVRTINA

40. minut - Uroš Trifunović je dao oba bacanja, a u poslednjem napadu Igokee, Voler nije postigao trojku i tu je bio kraj. 68:70

39. minut - Trojka Kevina Pantera, ponovo je nerešeno. 66:66

38. minut - Ledej je zakucao i poravnao rezultat, ali je Jošilo trojkom vratio prednost Igokei. 66:63

37. minut - Prošao je pik en rol Smailagića i Pantera, poeni za bivšeg košarkaša Golden Stejta, a onda i nova trojka, samo je dva razlike. 63:61

36. minut - Prva trojka za Mura, a tek treća za Partizan. 63:56

35. minut - Bitni poeni za Igokeu, prvo Radanov posle ofanzivnog skoka, a potom Đorđević na asistenciju košarkaša Srbije. 63:53

34. minut - Serija grešaka na obe strane, ovaj minut je protekao bez poena. 59:53

33. minut - Greška Avramovića posle koje lagano pogađa Radanov. 59:53

32. minut - Laki poeni Avramovića, samo je +4 za domaće. 57:53

31. minut - Ide trojka Trifunovića, topi se prednost Igokee 56:50

III ČETVRTINA

30. minut - Ledej pogodio uz faul, potom je dao i dodatno bacanje. 54:47

29. minut - Kakva borbenost Madara, prvo je ukrao loptu pa nije poentirao, da bi se potom ponovo izborio za nju i iznudio dva bacanja kojim je smanjio prednost Igokee. 54:45

28. minut - Nova trojka Volera koji je najbolji pojedinac meča, Igokea je ponovo na +14. 54:40

27. minut - Ponovo je pogodio Voler iz teške situacije 50:40

26. minut - Budi se Partizan poentirao je Avramović za dva, i odmah je atmosfera u hali bolja jer gotovo svi u njoj navijaju za Partizan. 48:38

25. minut - Smailagić je pogodio oba puta sa linije penala. 48:36

24. minut - Igokea je ušla u napadačku seriju, zagrejana je ruka Starksu koji je ponovo bio precizan, ali ovoga puta za dva. 48:34

23. minut - Poene je upisao Madar kada je poentirao za dva, ali je ubrzo uzvratio Stivens istom merom. 46:34

22. minut - Prvo je Ledej pogodio oba bacanja, ali je Starks pogodio dve trojke zaredom i Igokea sada ima ozbiljnu prednost. 44:30

21. minut - Trojka Marka Jošila Igokea ima prvi put dvocifrenu prednost. 38:28

II ČETVRTINA

20. minut - Pogađa Taj Voler za tri, nakon izlaska iz bloka i dovodi Igokeu do najveće prednosti čime je i završeno prvo poluvreme rezultatom. 35:28

19. minut - Prvo je Smailagić bio polovično precizan sa linije penala, da bi u napadu Igokee, Voler faulitan na šutu za tri, i pogodio je dva od tri bacanja. 30:28

18. minut - Novi poeni Alekse Radanova koji je u kontri izneo loptu do obruča i upisao dva poena, čime je na kratko doveo Igokeu do prednosti jer je u sledećem napadu Trifunović pogodio za dva. 26:27

17. minut - Voler je jedini koji pogađa u Igokei, sada je u poslednjim sekundama napada dao trojku, da bi u sledećen napadu Radanov poenitrao za dva. 22:25

16. minut - Trojka Trifunovića, a pre toga je za dva pogodio Madar, traje serija Partizana koja je trenutno 8:0, crno-beli imaju najveću prednost na meču. 17:25

15. minut - Napokon poeni na utakmici i to kakvi. Alen Smailagić je snažnim zakucavanjem povećao prednost Partizana. 15:20

14. minut - Madar nije pogodio za tri, na drugoj strani Dalibor Ilić pravi faul u napadu, što je njegova treća lična greška. 15:18

13. minut - Nova izgubljena lopta Igokee, koja je više od četiri minuta bez koša. 15:18

12. minut - Opet dobra akcija Partizana i sjajna asistencija Ledeja ka Zagorcu koji je pogodio za dva. 15:18

11. minut - Prvo je Zagorac ukrao loptu Fundiću, a potom u kontri Avramović nije mogao da poentira. 15:16

I ČETVRTINA

10. minut - Sjajan napad crno-belih koji je nagrađen trojkom Zeka Ledeja, posle koje je doveo goste do prednosti sa kojom se i završava prva četvrtina. 15:16

9. minut - Ponovo Partizan postiže poene sa linije penala, to je ovoga puta uradio Smailagić. 15:13

8. minut - Prvu trojku za Igokeu je postigao Taj Voler, da bi u sledećem napadu Ledej promašio šut van linije 6,75. 15:11

7. minut - Dosta tvrda utakmica na početku, opet su se poeni postizali samo sa linije penala i to ovoga puta je polovičan bio Stivens čime je povećao prednost svog tima. 12:10

6. minut - Prvo je Zagorac pogodio oba bacanja, ali je kratko trajala prednost Partizana jer je nedugo zatim Tanasković vratio prednost svom timu, 11:10

5. minut - Faul Dangubića nad Markom Jošilom, koji je doveo Igokeu do prvog vođstva posle poena sa linije penala. 10:8

4. minut - Lep potez Stivensa koji je pogodio iz reketa preko Koprivice. 6:8

3. minut - Novi promašaj Pantera za tri, ali je njegov promašaj uhvatio Koprivica koji je zakucao i podigao atmsferu u hali. 4:8

2. minut - U dva napada Kevin Panter je promašio sve trojke. 2:4

1.minut - Počela je utakmica, prve poene za Partizan je postigao Dalas Mur. 0:2