DVA RAZLIČITA POLUVREMENA: Zvezda sjajna u prvom, Real uništio Radonjićev tim u drugom delu meča (FOTO)

EVROLIGA, 11. KOLO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:44h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Madridu od Reala sa 67:79 (13:16, 19:16, 14:25, 21:22), u utakmici 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Valter Tavares sa 15 poena, poen manje ubacio je Vensan Poarije, Adam Hanga je dodao 11, dok je Tomas Ertel postigao devet poena.

Zvezdu je predvodio Ostin Holins sa 16 poena, Maik Cirbes je postigao 12, Ognjen Dobrić devet, a Nikola Ivanović i Ognjen Kuzmić po osam poena.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Uniks, dok će Real Madrid gostovati Baskoniji.

KK Real Madrid, KK Crvena zvezda

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Real je zabeležio devetu pobedu u Evroligi pošto je savladao Crvenu zvezdu 79:67.

38' Zvezda se vratila na jednocifreni minus 74:65, ali Hanga trojkom završava svaku nadu crveno-belih u potpuni preokret.

37' Holins se raspucao, pogodio trojku 74:63.

33' Lagano zakucavanje Abaldea 66:49.

31' Nezaustavljivi Tavares postiže prve poene u poslednjem delu utakmice 49:46.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Razigrao se Real u trećem delu i sa ozbiljnom prednošću ulazi u poslednji deo igre 57:46.

29' TROOOJKAAAAA!!!! Simonović smanjuje rezultat 52:44.

27' Ertel donosi dvocifrenu prednost Realu 48:38.

25' Tavares postiže poene, Radonjić mora da zatraži minut odmora 42:36 vodi Real Madrid.

21' Ertel postiže prve poene u drugom poluvremenu, nažalost pogodio je za tri poena 35:32.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Stefan Marković je pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 32:32.

17' Kuzmić postiže koš, Zvezda vodi 25:26.

15' Poarije se nalazi u seriji zakucavanja, dok Davidovac na drugoj strani izjednačuje 22:22. Hanga ipak trojkom donosi novu prednost 25:22.

11' Holins je pogodio uz faul. Pogađa i dodatno bacanje, Zvezda je izjednačila 16:16.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Real je imao devet poena prednosti u prvom delu igre, ali je posle prve četvrtine rezultat samo 16:13 u korist tima iz Madrida.

8' Cirbes prekida seriju tima iz Madrida 14:7.

7' Serija 9:0 ekipe Reala 14:5.

4' Hanga vraća prednost Realu 8:5.

3' TROOOJKAAAAA!!!! Dobrić je pogodio i izjednačio rezultat na 5:5.

1' Počela je utakmica u Madridu. Prve poene na meču postigao je Abalde, bila je to trojka za domaći tim, a na drugoj strani pogodio je Dobrić 3:2.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Realu u Madridu u meču koji se igra u okviru 11. kola Evrolige. Zvezda gostuje Realu, posle ubedljivog poraza od Baskonije u utorak, dok se tim iz Madrida nalazi u seriji od šest uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.

Ovo će biti 12. duel dva kluba. Madriđani imaju sedam pobeda, dok su crveno-beli slavili četiri puta, ali nema sumnje da je u postojećim okolnostima pred ekipom Crvene zvezde izuzetno težak posao.

Prošle sezone Crvena zvezda je slavila u Madridu rezultatom 79:77. Trener Dejan Radonjić je pred meč sa Realom izjavio:

- Nakon duela sa Baskonijom, u meč sa Realom ulazimo bez Voltersa i Kalinića, uz Mitrovića koji je ostao u Beogradu i Erona Vajta koji se već dugo oporavlja nakon loma ruke. Tim iz Madrida igra sjajno i jedan su od kandidata za najviši plasman i osvajanje Evrolige. Bez obzira na izostanak igrača i veliki kvalitet protivnika želimo da damo naš maksimum i vidimo koliko možemo u ovom trenutku - rekao je Dejan Radonjić.