Crno-beli od +17 do trećeg poraza: Cedevita slavila usred Beograda! (FOTO) (VIDEO)

ABA LIGA, 9. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv blog"
Objavljeno: 23:31h

Košarkaši Partizana poraženi su u derbiju devetog kola ABA lige od Cedevite sa 97:87 (22:23, 27:28, 24:15, 24:21).

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Crno-beli su tako doživeli drugi neuspeh u poslednja tri meča, posle onog u Večitom derbiju.

Džikićevi izabranici su bolje otvorili susret, napravili sedam poena prednosti sredinom uvodne četvrtine, ali su se zagrepčani probudili i dozvolili samo "-1".

Nastavak kao iz sna. Partizan je napravio veliku razliku, 42:25 u jednom trenutku, ali je opet došlo do dekoncentracije i teških rešenja u napadu, pa su Hrvati na 50 sekundi do kraja izjednačili na 49:49!

Treća četvrtina - zamena uloga. Cedevita je neutralisala napad na niskom postu, preuzela vodeću ulogu na terenu i potpuno "obrnula" crno-bele, te pred završnih 10 minuta pobela sa 73:66.

Džikić je davao sve od sebe kako bi motivisao svoje košarkaše, koji su uspevali da dođu do egala, ali ne i do pozitivnog rezultata.

Sudije su, pored igrača, obeležile ovaj susret, jer su dosudile neverovatna 54 faula uz četiri tehničke greške.

Novica Veličković je bio najefikasniji kod Partizana sa 20, a pratio ga je Hečer sa jednim poenom manje. Kod pobednika, Pjer Džekson je razbio sa 32, a Miro Bilan je dao 19.