DRAMATIČNA ZAVRŠNICA: Mega umalo ispustila prednost! Drugi poraz Budućnosti u ABA ligi

aba liga

Mega je prekinula seriju loših rezultata

Objavljeno: 14:03h

Košarkaši Mege su na svom parketu savladali Budućnost rezultatom - 87:81 .

Mega je od samog početka meča nametnula svoj ritam, došla do prednosti koju nije ispuštala do kraja meča. Gostujuća ekipa je dobrom igrom u poslednjoj četvrtini mogla da uhvati "voz za pobedu". Dva minuta pred kraj susreta, trojkom Micova, smanjili su prednost domaćih na pet poena (82:77).

Potom je Micov ukrao loptu, šutirao za tri poena iz ugla ali nije pogodio.

Budućnost je trojkama došla do uzbudljive završnice. Odlučivao je svega jedan "posed" lopte. Na kraju, uz splet srećnih okolnosti Mega je zadržala prednost i zabeležila treću pobedu u dosadašnjem takmičenju. (Imaju četiri poraza)

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su: Matković sa 26 poena, Jović je dodao 18, a Kazalon 10.

Dok su za gostujuću ekipu iz Crne Gore najviše poena pogodili: Kobs 19, Micov 17, Rid 11.

U narednom kolu, Mega igra u gostima protiv Igokee, 14. novembra. Dan ranije Budućnost dočekuje Zadar