SRBIJA JE OPET NA TRONU EVROPE: Košarkašice briljantnom partijom srušile i Francusku i uzele ZLATO! (VIDEO)

ep u košarci za žene, finale

Sva dešavanja mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 18:20h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo u Valensiji pobedom u finalu nad košarkašicama Francuske.

Nakon epskih pobeda u četvrtfinalu nad domaćinom i u polufinalu nad Belgijom, srpske košarkašice su uspele da ponove najveći uspeh na Evropskim prvenstvima ostvaren 2015. u Budimpešti.

Ivon Anderson je predvodila selekciju Srbije do druge titule prvaka Evrope sa 18 poena. Kapiten Jelena Bruks je ubacila 15 poena, Sonja Vasić je postigla 12 poena, uhvatila osam lopti i zabeležila šest asistencija.Ana Dabović je imala devet poena (tri trojke).

Kod Francuskinja su najbolje bile Vukosavljević sa 15 i Žoanes sa 13 poena.

U Budimpešti 2015. su izabranice Marine Maljković u borbi za zlato svaladale upravo Francusku 76:68 i po prvi put postale šampionke Starog kontinenta.

Ana Dabović

Francuskinje su na putu do finala relativno lako izašle na kraj sa Bosnom i Hercegovinom i Belorusijom u četvrtfinalu, odnosno polufinalu. Dobile su svih pet mečeva a nadale su se prvoj tituli posle četiri srebra na EP.

Valerijan Ajaji Vukosavljević

IV ČETVRTINA:

40. minut - Bruks je uzvratila dvojkom, odbranile su se Srpkinje i izvesno je da su ponovo šampionke Evrope- 63:54.

39. minut - opet brzo pogađa na drugi obruč Anderson, ali odmah trojkom uzvraća Žoanes, pa ond apogađa još jednu - 61:54.

38. minut - Gruda je poentirala iz okreta, ali je Bruks odgovorila - 59:48.

34. minut - Vukosavljević je ubacila trojku. Anderson pogodila na "drugi obruč". Gruda je bila precizna jednom s apenala - 57:46.

33. minut - dvojka Mišel, pa trojka Bruks. U kontri je položila Anderson - 55:42.

32. minut - Krajišnik je promašila dva uzastopna zicera, ali se potpom odlično odbranila. Anderson je prva poentirala u poslednjoj deonici - 50:40.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije, Ana Dabović

III ČETVRTINA:

30. minut - opet Žoanes posle ofanzivnog skoka. Onda faul Škorić u napadu, posle pregledanja snimka, dosuđena je nesportska. Žoanes je psolednji napad završila komičnim šutem, ali je Siak uhvatila loptu i iznudila faul u poslednjoj sekundi. Pogodila je oba bacanja - 48:40.

29. minut - Žoanes je pogodila trojku iz ugla, Maljković odmah tražila tajm-aut - 48:34.

Marina Maljković

27. minut - Jovanović je pogodila trojku, Žoanes jedno bacanje. Anderson opet precizna za dva - 48:31.

25. minut - Krajišnik je odlično pogodila iz okreta. Francuskinje su prekinule seriju, ali je Anderson odmah uzvratila - 43:28.

24. minut - Dabović je pogodila trojku u poslednjim sekundama napada. Pa onda još jednu sa velike daljine - 39:26.

22. minut - Vasić je prošla do kraja, a onda opet dobra odbrana Srpkinja. Promašaj Krajišnik posle ofanzivnog skoka - 33:26.

II ČETVRTINA:

20. minut - trojka Mišel, pa Vukosavljević precizna sa linije penala. Poluvreme - 31:26.

18. minut - Bruks je pogodila oba penala, a Vukosavljević trojkom prekinula seriju Srbije 13:0 - 31:21.

17. minut - sjajna je odbrana Srpkinja! Trojka Bruks to kažnjava, pa i Anderson, imamo dvocifrenu prednbost - 29:18.

15. minut - Škortić je pogodila oba bacanja. Posle dobre odbrane, još je jednom precizna bila Anderson, a onda i Bruks - 24:18.

13. minut - uzvratila je trojkom Vilijams. Onda dobar prodor Mišel, pa i Johanes - 18:18.

11. minut - Anderson je otvorila drugu deonicu poenima, potom Francuskinje prave faul u napadu. Duigalić pogađa trojku - 18:11.

I ČETVRTINA:

10. minut - Krajišnik je posle ofanzivnog skoka pogodila o tablu - 14:11.

8. minut - Šartru je prekinula mini-seriju Srbije. Bruks je iznudila dva bacanja, pogodila oba - 12:9.

7. minut - Vasić je udarila blokadu Vukosavljević, Dabović pogodila trojku za prvo vođstvo Srbije - 10:7.

Anden Mijem

6. minut - Vasić je izgubila loptu, ali je i Vukosavljević napravila korake na drugoj strani.

5. minut - dosta promašaja na obe strane, Vasić je to prekinula trojkom. Mije je uzvratila dvojkom, ali opet je Vasić poentirala - 7:7.

3. minut - Bruks nije pogodila trojku, ali je Ana Dabović odličnom odbranom osvojila loptu. Vasić je promašila trojku, ne i Vukosavljević - 2:5.

1. minut - Gruda je dovela Francusku u vođstvo na startu. Kapitern Srbije Jelena Bruks je uzvratila - 2:2.

Sastavi:

SRBIJA: Vasić, Čađo, Jovanović, Bruks, Butulija, Crvendakić, Anderson, Dabović, Škorić, Janković, Dugalić, Krajišnik. Selektor: Marina Maljković

FRANCUSKA: Epupa, Mijem, Šartru, Gruda, Sijak, Mišel, Vukosavljević, Rupert, Vilijams, Žoanes, Duše, Čačuang. Selektor: Valeri Garnije

Sudije: Maj Kazuko Forsberg (Danska), Gvidas Gedvilas (Litvanija), Vojčeh Liška (Poljska). Delegat: Ivan Bodrođvari (Mađarska)

Hala: Pabeljon Munisipal Fuente de San Luis, Valensija