KATASTROFA JOKIĆA I DENVERA U 3. ČETVRTINI! Feniks RAZBIO Nagetse u prvoj utakmici (VIDEO)
Jokić je bio zaustavljen u 2. poluvremenu, Foto: Profimedia

NBA PLEJ OF

Objavljeno: 11:18h

Feniks Sansi su veoma ozbiljan tim, i Denver bi i sa Džamalom Marejem i svima ostalima koji su povređeni imao mnogo problema s njima, a bez njih... "Sunca" su sinoć spržila Denver sa 122:105 u prvoj utakmici polufinala plej ofa Zapadne konferencije NBA liga, a Nikola Jokić se "ugasio" u drugom poluvremenu.

Denver je dobro počeo utakmicu, i činilo se da mogu do pobede, pogotovo kad su imali 10 poena razlike u 3. četvrtini.

Ali tada kreće raspad. Sansi su napravili seriju od 18:0, i uskoro je njihova prednost bila dvocifrena.

Najjači u ovom delu igre su bili Kris Pol i Devin Buker, naravno, a Nagetsi nisu mogli, što se kaže, "vola da ubodu".

Jokić je na ovom meču igrao 36 minuta, i postigao za njega skromnih 22 poena, 9 skokova i 3 asistencije, 3 blokade i 2 ukradene lopte. Iz igre je šutirao 10-23, za tri poena 2-5.

U Feniksu su poeni bili raspoređeni ravnomerno: Mikel Bridžis je ubacio 23 poena, Devin Buker 21 poen i 8 asistencija, Kris Pol 21 poen, 6 skokova i 11 asistencija, a Diandre Ejton 20 poena i 10 skokova, plus sjajna odbrana na Jokiću.

U timu Denvera Eron Gordon je bio sjajan u odbrani uz 18 poena, Majkl Porter je ubacio 15, a Kampaco 14.