BRUKA, SUDIJE POKRALE JOKIĆA I DENVER: Kako samo guraju Lebrona i Lejkerse u PLEJ OF!!! (VIDEO)
Jokić u akciji, Foto: Profimedia

nba LIGA

Bio je ovo veliki duel i dobra najava za plej of

Nikola Jokić je odigrao još jednu fenomenalnu partiju, ali to ipak nije bilo dovoljno za novu pobedu Denvera. Od njih su bili bolji Los Anđeles Lejkersi sa 93:89.

Srbin je za 35 minuta na terenu šutirao iz igre 12-28 (1-4 za tri poena) i 7-8 sa linije slobodnih bacanja, i na kraju je imao 32 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Denver je utakmicu počeo dobro, i dobili su prvu četvrtinu sa 4 poena razlike, ali onda su Lejkersi krenuli da "kidaju" u drugoj i na poluvremenu je bilo 3 za tim iz LA.

Usledila je žestoka borba sve do kraja meča, Lejkersi su se u 4. četvrtini odvojili i na dvocifrenu prednost.

Ključni momenat utakmice desio se pri rezultatu 89:85 za Lejkerse, kada je u kontri Porter pogodio trojku i smanjio na poen razlike, ali je Entoni Dejvis pri kontaktu sa Kampacom "zaplivao" po parketu, a sudije su poništile trojku Portera i dosudile faul Denvera!

Pogledajte kakva farsa:

Najviše zahvaljujući junačkoj partiji Jokića Denver se približio na samo 2 razlike, na pola minuta do kraja.

Usledio je veoma loš napad Lejkersa i krajnje nerezonski šut Horton Takera, ali loptu mu je sam bog poslao pravo u ruke, a zatim i u koš, i to preko ispružene ruke Nikole Jokića.

U poslednjem napadu Jokić je dodao loptu do Kampaca, koji je imao otvoren šut za trojku i bacanje-završnicu, ali je niotkuda doleteo Entoni Dejvis, blokirao Kampaca i vratio Lejkerse na 5. poziciju na Zapadu.

Najbolji uz Jokića u Denveru bio je Majkl Porter Džunior sa 19 poena, a kod Lejkersa najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 25 poena.