POSLEDNJA DEONICA ODLUČILA: Zvezdina fantastična odbrana rešila pitanje pobednika (VIDEO+FOTO)

ABA LIGA, POLUFINALE

Tim Dejana Radonjića savladao je Igokeu 76:61

Objavljeno: 20:37h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu u prvoj utakmici polufinala ABA lige 76:71.

Prva četvrtina bila je izuzetno tvrda i završena je nerešenim rezultatom 20:20. Slična situacija viđena je i u drugoj četvrtini, a na poluvremenu Igokea je imala prednost 39:42.

Lazić je rešetao za tri poena u trećem periodu posle koga je Zvezda vodila 56:55. Sve je odlučeno u poslednjoj deonici koju su izabranici Dejana Radonjića dobili 20:6 i tako uspeli da slome otpor Igokee, a samim tim i stignu do prednosti u polufinalnoj seriji ABA lige.

Branko Lazić

Crveno-bele su do pobede predvodili Džordan Lojd sa 21, Volden sa 13, Dobrić sa 12 i Lazić sa 10 poena, dok je u ekipi Igokee dvocifren bio samo Atić koji je meč završio sa 15 poena.

Naredni meč igra se 7. maja u Laktašima, a eventualna majstorica igrala bi se 11. maja u Beogradu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Nije bilo poena do kraja meča, Crvena zvezda je pobedila Igokeu 76:61 i tako stigla do prednosti u polufinalnoj seriji ABA lige

38' Lojd je pogodio 76:61

37' Odlična odbrana Zvezde, a zatim poeni Lojda, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost 72:60

KK Crvena zvezda, KK Igokea

35' Zvezda se odlepila, a košem Voldena sa linije penala stigla je do najveće prednosti 66:58

31' TROJKAAAAA!!! Zvezda sjajno otvara poslednji period 59:55

TREĆA ČETVRTINA:

30' Igokea nije uspela da iskoristi poslednji napad, pa Crvena zvezda u poslednjih 10 minuta ulazi sa prednšću 56:55

28' Atraktivna akcija crveno-belih, Lazić za Dobrića, Zvezda vodi 53:51

27' Laki poeni Hola za novo izjednačenje 51:51

25' TROJKAAAAAA!!! Još jednom je precizan za tri poena kapiten crveno-belih 47:47

24' Atić trojkom vraća prednost Igokei 44:47

23' TROJKAAAA!!!! Lazić je precizan, ponovo je nerešeno 44:44

22' Apić pogađa za Igokeu 41:44

21' Prve poene u nastavku meča postigao je Kori Volden 41:42

DRUGA ČETVRTINA:

20' Hol majstorski poentira 37:40. Igokea ne koristi napad, a Simonović koristi oba slobodna bacanja. Karmajkl postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 39:42

19' Igokea presingom stiže do lakih poena 33:37

KK Crvena zvezda

17' Zvezda je u naletu, trojka Davidovca, pa poeni Lojda 33:30, taj-aut traži trener Igokee

15' Grej postiže koš i odvodi Igokeu na +5 (24:29), minut odmora traži Dejan Radonjić

12' Prve poene u drugom delu meča postigao je Ognjen Dobrić 22:20

PRVA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina nerešenim rezultatom 20:20

9' Tri napada uzastopno imala je Igokea, ali nije bilo promene rezultata 17:16

6' Serija trojki Volden i Jošilo su sigurni 13:12

5' Lojd donosi novu prednost Zvezdi 10:9

3' TROJKAA!!!! Volden pogađa prvu trojku za crveno-bele 6:4 vodi Zvezda

1' Počela je utakmica u Beogradu, a prve poene na utakmci postigao je Dejan Davidovac

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Igokeu u prvom meču polufinala ABA lige.

Tim iz Laktaša naneo je jedan od najtežih poraza Crvenoj zvezdi ove sezone na startu povratničkog mandata Dejana Radonjića kada je bilo 85:65. Crveno-beli su uzvratili udarac u Pioniru kada su slavili 69:66.

Na konferenciji za medije o prvoj utakmici govorio je trener crveno-belih Dejan Radonjić.

- Dajemo veliki respekt ekipi Igokee, imamo apsolutno punu koncentraciju na taj prvi meč. Igokea je pokazala dosta tokom sezone, ima odličnu godinu iza sebe u ABA ligi i Evropi, imali su konstantne periode koji su pokazali njihov kvalitet. Ekipa ima svoj kvalitet, jako dobro, precizno i karakterno igra, a mi moramo da budemo bar jednaki da bismo mogli da računamo na pobedu. U onom meču u Laktašima su pokazali svoj kvalitet, mi smo tada odigrali jako loše. U Beogradu je duel bio nešto drugačiji i pre svega jako interesantan, taj meč je pokazao da moramo da budemo vrlo oprezni i spremni za meč u ponedeljak. Iskreno, u tom meču gde smo ih pobedili tek na kraju, da su oni dobili bilo bi zasluženo. Koristimo vreme da što spremniji uđemo u meč - rekao je trener crveno-belih.

Sa druge strane trener košarkaša Igokee Dragan Bajić ovako je najavio današnji meč:

- Mnoge granice smo pomerili tokom cele sezone i na kraju smo uspeli da se plasiramo u plej-of ABA lige. Ovo je prvi put u klupskoj istoriji da igramo u plej-ofu ABA lige, s obzirom na to da je 2013. godine format bio drugačiji i da smo igrali na fajnal-foru. Biće ovo potpuno novo iskustvo i za klub i za mene kao trenera. U polufinalu ćemo se suočiti sa Crvenom zvezdom, ekipom koja je imala jedan jedini cilj pred ovu sezonu, a to je osvajanje prvenstva. Izuzetno ih poštujem, kao i njihovog glavnog trenera Dejana Radonjića. Ako dobijemo priliku, mislim da imamo dovoljno kvaliteta i motiva da tu šansu iskoristimo. Jedino što ću tražiti od svojih igrača je da se bore za svaku loptu. Ovo je jedinstvena prilika za naš klub i uveren sam da će momci odgovoriti na pravi način - rekao je trener Igokee.

Polufinale ABA lige igra se na dve dobijene utakmice i crveno-beli kao prvoplasirani tim regularnog dela sezone imaju prednost domaćeg terena i u polufinalu i u eventualnom finalu.

Drugi meč igra se u petak u Laktašima, a eventualna majstorica ponovo u Beogradu 11. maja.