JOKIĆU, DŽORDANE!!! Kakva drama od utakmice, Srbin posle dva produžetka UNIŠTIO MEMFIS sa 47 poena! (VIDEO)
Nikola Jokić u akciji, Foto: Profimedia

nba LIGA

MVP, MVP, MVP!

Objavljeno: 06:27h

Šta reći, osim - Nikola Jokić je trenutno najbolji košarkaš na svetu i budući MVP NBA lige.

Posle neverovatne drame u Denveru, Nagetsi su sinoć, na leđima srpskog centra, a posle dva produžetka, nastavili seriju pobeda i savladali Memfis sa 139:137.

Nikola Jokić je na ovoj utakmici na parketu proveo 45 minuta, a šutirao je 20-31 iz igre (2-6 za tri poena) i 5-6 sa linije slobodnih bacanja. Njegov učinak na kraju: 47 poena, 15 poena i 8 asistencija.

Na drugoj strani, Dža Morent je odigrao herojski, i sa 36 poena, 12 asistencija i 8 skokova bio je Betmen nasuprot Supermenu Jokiću.

U Grizlijima je sjajan bio i Dientoni Melton sa 25 poena, Grejson Alen je ubacio 24, ali se ispromašivao kad je bilo najpotrebnije, a Gzavijer Tilman je imao 18 poena i 14 skokova, ali i veliki trud u odbrani, na čuvanju Jokića.

Kod Nagetsa, Vil Barton je ubacio 28 poena, i to neke ključne na kraju, a Majkl Porter 21.

Denver je loše otvorio utakmicu, protiv za njih nezgodnog Memfisa, koji im uvek zadaja probleme kad je "jurnjava" po terenu (a sinoć je bila).

Grizliji su otvorili odličnom prvom četvrtinom, posle koje su imali 8 poena prednosti.

Nagetsi su bili nešto bolje u 2. četvrini, i uspeli su da smanje razliku na 4 poena, ali Memfis je ponovo bolji u 3. četvrtini i prednost se ponovo penje na 8 poena.

U poslednjem delu utakmice - drama.

Na 3:57 do kraja Memfis vodi sa čak 114:102, i svima je izgledalo da je utakmica gotova, ali tada stvari u svoje ruke uzima Nikola Jokić.

Prvo Majkl Porter unacuje trojku i smanjuje na 114:105, a zatim Grejson Alen na drugoj strani promašuje. Jokić šutira i promašuje, a zatim nekako ugurava loptu u koš za 114:107.

Kajl Anderson promašuje šut za tri poena (koji bi rešio utakmicu), ali zatim i Vil Barton na drugoj strani promašuje trojku. U sledećem napadu Grejson Alen pravi faul u napadu, a Jokić na 1:51 do kraja smanjuje na 114:109.

Dža Morent gubi loptu, a Barton na asistenciju Jokića smanjuje na 114:111. Dža Morent se u sledećem napadu iskupljuje i povećava na 116:111, a 52 sekunde do kraja Barton trojkom smanjuje na 116:114.

Morent gubi loptu u sledećem napadu, a Alen faulira Jokića i šalje ga na liniju za slobodna bacanja. Srbin pogađa oba i utakmica je nerešena - 116:116.

U poslednjem napadu Alen je gađao trojku i, na sreću Nagetsa, promašio.

U prvom produžetku - drama.

Prvo je Dozijer doveo Denver u vođstvo sa 118:116, Morant je izjednačio, Jokić iz reketa ubacio za 120:118, a Morent ponovo izjednačio. Slede dva loša napada Denvera, a na drugoj strani polaganje i trojka Morenta, i na dva minuta do kraja Memfis vodi sa 125:120.

Denver ponovo promašuje, a sudije sviraju faul Kampacu na Morentu, i čini se da je sve gotovo.

Ipak, Meloun traži da se snimak pregleda, i sudije "domaćinski" (igralo se u Koloradu) menjaju odluku i dodeljuju loptu Nagetsima.

Jokić zatim smanjuje na 125:122, sa poludistance, a slede dva promašena napada Memfisa i jedan Nagetsa.

Jokić na 39 sekundi do kraja promašuje zicer, ali i Morent u sledećem napadu. Poslednja šansa za Denver - i Barton posle dodavanja Jokića pogađa trojku.

Dža Morent ima šut za pobedu, ali promašuje sa dva metra preko Jokića.

Drugi produžetak!

Jokić otvara jako, i iz dva napada dovodi Denver do 129:125, a Tilman smanjuje sa bacanja na dva poena razlike.

A onda preokret: Morent gađa trojku za 130:129, a Anderson dva bacanja za 132:129.

Na 1:50 do kraja Majkl Porter ubacuje trojku i izjednačava, Morent promašuje u sledećem napadu, a Jokić na drugoj strani pogađa za 134:132.

Dža Morent odgovara sa dva poena, ali Jokić onda pogađa trojku na 42 sekunde pre kraja i rezultat je 137:134.

U odlučujućih pola minuta do kraja Grejson Alen je ponovo promašio za tri poena, a Dozijer je ubacio dva slobodna bacanja na 9 sekundi pre kraja za 139:134, i to je bilo to.

U poslednjoj sekundi je Melton pogodio sa sirenom i postavio konačan rezultat.