ZVEZDA BEZ ENERGIJE U BERLINU: Alba ih pregazila za kraj mučne evroligaške sezone! (VIDEO)

evroliga, 34. kolo

Sva dešavanja možete ispratiti na blogu "Espresa"

Objavljeno: 23:24h

KK Crvena zvezda večeras je završila svoje učešće u ovosezonskoj Evroligi. U poslednjem, 34. kolu, gostovala je Albi u Berlinu i doživela ubedljiv poraz - 81:58.

Crveno-beli su vodili samo 3:0 posle trojke Lojda. Onda su se brzo odvojili domaći, a Zvezda uspela da stigne na 24:24.

Usledila je serija 7:0 Albe koja više nije dopustila gostu da se približi. Izabranici Dejana Radonjića su postigli samo osam poena u drugoj četvrtini i na poluvremenu su gubili 19 razlike.

U nastavku su bolje krenuli, ali onda su samo stali i prednost Berlinaca je samo rasla do kraja utakmice.

Najbolji kod Zvezde su bili Simonović sa 12 i Lojd sa 10 poena, a kod Albe sjajni Pejton Siva sa 17 poena. Fontekio je dodao 13, a Erikson 12.

Alba je ostala na 16. mestu, a Zvezda na pretposlednjem, 17. mestu na kraju Evrolige.

IV ČETVRTINA

40. minut - Lemers je pogodio za dva, Dobrić uzvratio trojkom. Dobra rampa Kuzmića, ali Zvezda nije iskoristila poslenji napad - 81:58. Kraj utakmice.

38. minut - novi poeni Delova, pa je i Matišek ubacio trojku, pa Siva joše jednu, dvanaestu za domaćoina - 79:55.

36. minut - Lojd je pogodio trojku, pa Noko poentirao pod košem, prednost je sada podnošljivija. Delov je prekinuo niz crveno-belih - 73:55.

34. minut - dva plus jedan Noka, pa trojka Uskokovića - 71:52.

33. minut - I Delov je pogdoio trojku za domaće, Simonović nije uspeo da uzvrati. Dosta rastrzana igra ispod oba koša, ipak se bolje snalaze domaći - 71:46.

III ČETVRTINA

30. minut - nova trojka Eriksona, ali i Simonovića, pa se u strelce upisao Uskoković - 66:46.

28. minut - posčle dosta promašaja na obe strane, Simonović je pogodio za tri, ali Timan je odmah uzvratio - 63:41.

27. minut - nova trojka, sada Eriksona - 60:38.

26. minut - Davidovac je ubacio trojku, ali Gifi uzvratio dvojkom, pa Lemers još jednom - 57:38.

23. minut - Kuzmić je pogodio, pa Sikma. Onda Davidovac pogodio jedno bacanje - 51:33.

II ČETVRTINA

20. minut - potpuno se raspala igra Zvezde, lako se gube lopte. Siva je poentirao, pa Fontekio, pa Timan trojku - 49:30.

18. minut - Siva sjajno proigrava saigrače, sada je poentirao Šnajder. Uzvratio je Noko, a onda Lojd napravio faul pri prodoru, njegov treći - 43:30.

17. minut - Alba je opet u seriji, Fontekio je pogodio trojku, Noko je nekako ubacio loptu u koš posle ofanzivnih skokova - 41:28.

15. minut -Siva je pogodio sa poludistance, a onda i trojku posle promašenog zicera Simonovića i izgubljene lopte Noka - 36:26.

14. minut - posle novih poena Grejndžera, Lojd je prekinio seriju domaćih, pa Volden odlično modbranom osvojio loptu - 31:26.

12. minut - Sikma i Grejndžer su opet odvojili Albu - 29:24.

11. minut - Davidovac je pogodio uz faul, nije ubacio dodatno bacanje - 24:24.

I ČETVRTINA

10. minut - Šnajder je poentirao posle prodora. Kuzmić je posle novog ofanzivnog skoka, bio precizana oba puta, a onda samo dve i po sekunde pre kraja, Dobrić presekao izvođenje lopte i dodatno smanjio prednost domaćina - 24:22.

9. minut - Davidovac je ubacio dva bacanja, a onda Siva lepo pogodio sa distance. Uzvratio je novom trojkom Simonović - 22:19.

8. minut - Simonović je uzvratio na trojku Sive, potom Volden pogodio "floter" - 18:15.

6. minut - Sikma je izblokirao Lojda, Kuzmić je uhvatio loptu pa posle faula pogofio jedno bacanje - 15:8.

5. minut - Fontekio je sad pogodio trojku iz ugla, serija osam-nula domaćina. Prekinuo je Lojd - 13:7.

4. minut - lako je pogodio Fontekio još jednom, pa na isti način Sikma, Zvezda loše štiti prodore - 10:5.

3. minut - nisu pogađali Lazić i Ho, kaznili su to trojkom Erikson pa dvojkom uz faul Fontekio. Kuridžić je oba puta precizan sa linije bacanja - 6:5.

1. minut - Lojd je pogodio trojku u prvom napadu na utakmici - 0:3.