NIKOLA JOKIĆ JE BOG KOŠARKE! Čovek je za 26 minuta napravio ČUDO, Denver RAZBIJA, idu ka prstenu! (VIDEO)
Nikola Jokić preko Plamtrija, Foto: Profimedia

nba LIGA

Detroit nije imao rešenje ni za šta, a pogotovo ne za Jokića

Nikola Jokić je trenutno najbolji igrač na svetu, i tu nema dileme. Kad god je u igri, ne postoji niko i ništa što može da zaustavi Denver u napadu, a kad stegnu odbranu, najbolji su tim na svetu.

Sve ovo postaje sve jasnije i jasnije, a još jedan dokaz dobili smo sinoć, kada je Srbin za samo 26 minuta na terenu zamalo stigao do novog tripl dabla, u pobedi Denvera nad Detroitom od 134:119.

Jokić je igrao taman koliko je potrebno, a celu poslednju četvrtinu proveo je odmarajući. Za pomenutih 26 minuta i 46 sekundi na terenu šutirao je 13-16 iz igre i 1-2 sa linije slobodnih bacanja, a meč je završio sa 27 poena, 11 asistencija i 8 skokova.

Denver se brzo odlepio od Detroita, koji jednostavno nije imao rešenje za ubitačan napad Nagetsa, čak i bez Džamala Mareja, koji je odmarao. Posle 3 četvrtine bilo je 23 razlike, pa je sve lagano privedeno kraju.

Jokiću je posebno bilo drago što je u Denveru ponovo video svoje dobre drugove Džeramija Grenta i Mejsona Plamlija:

- Svi, taj tim od prošle godine, sećaću se tih momaka do kraja života. Ispisali smo istoriju, uradili smo nešto što niko nikad nije uradio, vratili smo se dvaput sa 1:3. Uvek mi je drago da ih vidim!

Jokić je zabeležio i 83. utakmicu sa 10 i više asistencija u karijeri, dve više od legendardnog Vilta Čembrlena.

Pogledajte neverovatnu akciju Jokića i Gordona, koja je pomalo podsetila na dobacivanje Kiće i Moke pre toliko godina:

U Nagetsima su odlični bili i Majkl Porter Junior sa 25 poena i Vil Barton sa 24.

Denver je u poslednjih 18 utakmica pobedio 15 puta, a svih 6 otkad im se iz Orlanda pridružio Eron Gordon, koji je doneo mnogo energije i atleticizma u ekipu.

Džerami Grent je za Detroit postigao 29 poena, a Sadik Bej 25.

Eron Gordon je na ovoj utakmici zabeležio 9 poena i 4 skoka, ali je u odbrani "kidao", što se posebno svidelo treneru Majklu Melounu:

- To sve govori o Eronu. Želi da bude deo velikog tima sa šampionskim ambicijama. Nije došao ovde da se ističe, nego da se uklopi.