DOBRA MINUTAŽA POKUŠEVSKOG NIJE ISPRAĆENA DOBRIM ŠUTEM: Niksi lako savladali Oklahomu!

Ima vremena

Srpski košarkaš nije imao svoje veče

Košarkaši Njujork Niksa su rezultatom 119:97 porazili Oklahoma Siti Tandera.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je imao slabo veče. Ubacio je samo 4 poena, uz samo 2 pogotka od 11 pokušaja, a uhvatio je i 6 skokova i podelio 2 asistencije.

Za razliku od prošle utakmice, na ovoj šut nije služio Srbina koji je igrao 30 minuta i bio je u prvoj postavi.

Oklahoma je sjajno otvorila utakmicu ubacivši 31 poen u prvoj četvrtini, a u tom periodu je ekipa Njujork Niksa igrala nešto slabije i upisala samo 22 poena.

Već u drugom kvartalu se situacija menja. Serijom 12:0 sredinom ovog dela meča, zahvaljujući Džulijusu Rendlu i Ar Džeju Beretu, Niksi preuzimaju vođstvo po prvi put.

Nastavili su Niksi da igraju u sjajnom ritmu i pokazali zbog čega su ekipa sa najboljim defanzivnim rejtingo u ligi. Oklahoma je u drugom poluvremenu upisala svega 39 poena.

Najefikasniji je bio Ar Džej Beret sa 32 poena, a Džulijus Rendl je sa 26 poena, 12 skokova i 12 asistencija upisao tripl-dabl, dok je 21 poen imao Imanuel Kvikli.

Na drugoj strani samo 4 poena Alekseja Pokuševskog, a sa 16 se istakao Al Horford, a 14 Lugenc Dort, dok Šej Gildžes Aleksander nije igrao.