JOKIĆU, KAKVA SI TI ZVER! Denver sa moćnim Srbinom razbio Indijanu i penje se ka vrhu tabele! A SAD OL STAR (VIDEO)
Jokić bolji od Sabonisa, Foto: Profimedia

NBA LIGA

Nikola je još jednom dominirao

Objavljeno: 06:55h

Nikola Jokić je odigrao još jednu majstorsku partiju, i vodio je svoj Denver do važne pobede nad Indijanom (113:103), produživši seriju pobeda tima iz Kolorada.

Srbinu je zamalo izmakao novi tripl dabl, ali nema veze, važna je pobeda: za 37 minuta šutirao je 9-18 iz igre (1-2 trojke) i 1-2 sa linije penala i zabeležio 20 poena, 12 skokova i 8 asistencija.

Nikola je imao i sjajnu pomoć saigrača: Majkl Porter je imao dominantnu partiju sa 24 poena i 11 skokova, Džamal Marej je ubacio 23 poena, a Vil Barton 16.

Kod Pejsersa, Majls Tarner je imao 22 poena i 12 skokova, a Domantas Sabonis je zabeležio novi tripl dabl sa 10 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Inače, Denver je kontrolisao ovu utakmicu, otkad je preuzeo vođstvo u drugoj četvrtini, i povećao ga na 66:54 na početku treće. Pejsersi su ipak uspeli da se vrate i izjednače na po 68 poena, ali Nagetsi su zatim ušli u seriju od 14:6 u poslednjih pet i po minuta treće četvrtine i odlepili se na sigurnu udaljenost koju su držali do kraja.

A sada sledi ol star pauza, i ol star meč na kojem će starter biti Nikola Jokić.