JANISOV TROKORAK PRESUDIO KLIPERSIMA U POSLEDNJEM NAPADU: Kingsi pali u poslednjoj sekundi, Bjelica se vratio!

NBA

I 15 sekundi je bilo dovoljno Tejtumu da reši Vašington

Objavljeno: 07:38h

Najveći derbi prethodne noći se igrao u Viskonsinu gde su Klipersi gostovali Milvokiju, a čini se da je odluku o pobedniku doneo sudijski trio koji u odlučujućem napadu nije dosudio korake Janisu Adetokumbu.

Grčki internacionalac je nastavio da igra u sjajnoj formi, opet je bio briljantan na terenu postigavši 36 poena uz 14 skokova i 5 asistencija, a njegovo zakucavanje na 10 sekundi pre kraja pri rezultatu 101:100 je presudilo pobednika.

Međutim, gledajući snimak iz nekoliko uglova stiče se utisak da je dvostruki uzastopni MVP lige napravio trokorak tom prilikom, ali se sudije nisu oglasile.

Nakon toga je Kavai Lenard trojkom pokušao da donese produžetak, međutim, bio je neprecizan, pa je na kraju konačan rezultat bio 105:100.

Uz Adetokumba dvocifreni su bili Midlton sa 19 poena i 8 asistencija, 11 je ubacio DiVićenco i 10 Bruk Lopez.

Kod Klipersa sa 25 poena je bio najefikasniji Lenard uz 9 uhvaćenih lopti u skoku, a 16 je postigao Pol Džordž, dok je jedan manje dao Ibaka koji je imao i 11 skokova.

Sakramento je poražen košem Malika Monka uz faul sekund pre kraja utakmice od Šarlota 127:126.

Prosuli su, narodski rečeno, Kingsi mleko u poslednjoj četvtinu u koju su ušli sa 8 poena prednosti, a sami su sebi oduzeli pobedu pošto su u poslednjem minutu promašili čak 5 slobodnih bacanja.

Na kraju im je presudio Malik Monk koji je postigao koš uz faul na 1,4 sekunde pre kraja i sa linije penala doneo pobedu svojoj ekipi.

Meč je inače obeležio šuterski okršaj Badija Hilda i Pi Džeja Vošingtona. Prvi je postigao 30 poena, od čega čak 17 u prvoj četvrtini, a ujedno je postao i igrač sa najbrže postignutih 1.000 trojki u NBA, pošto mu je za to bilo potrebno samo 350 utakmica.

S druge strane, Vošington je ostvario rekord karijere sa 42 postignuta poena. pratio ga je Lamelo Bol sa 24 poena i 12 asistencija, dok je pomenuti junak pobede Monk ubacio 21.

U ekipi Sakramenta pored Hilda su se istakli Barns sa 28 poena, Begli sa 24 i Foks sa 20. U rotaciju se vratio i naš Nemanja Bjelica koji je postigao 11 poena uz 2 skoka i asistenciju za 22 minuta na terenu.

Ovo je 10 poraz Kingsa u poslednjih 11 utakmica.

A u poslednjim sekundama do pobede tokom noći između nedelje i ponedeljka je došao i Boston protiv Vašingtona koji u poslednje vreme igra sve bolje, 111:110.

Odluku o pobedi je doneo Džejson Tejtum koji je u poslednjih 15 sekundi utakmice postigao dva koša posle neverovatnih prodora i iz nimalo lakih pozicija.

On je utakmicu završio sa 31 poenom i 8 skokova, a pratio ga je Kemba Voker sa 21 poenom, dok je 20 ubacio Danijel Tajs koji je imao i 9 uhvaćenih lopti.

Vizardsima je uzalud bilo 46 poena Bredlija Bila koji je i promašio šut za pobedu uz zvuk sirene. Pored njega Vestbruk je ubacio 24 poena, a Bertans 20.